Eko-Porządki

Anneko Kompostowalna Ścierka Bee
Producent: Anneko
Anneko Kompostowalna Ścierka Bee
Cena:

8,50 zł

szt.
zobacz więcej

Dlaczego eko-porządki?

Stan naszej planety pogarsza się z roku na rok. Stan wód jest alarmujący, podobnie jak stan gleby i powietrza, którym oddychamy. Każdy z nas ma wpływ na to, jak to wszystko wygląda dzisiaj. Zmieniając swoje zachowanie na przykład nawyki dotyczące sprzątania, możemy nie tylko wpłynąć na losy planety, ale przede wszystkim na nasze zdrowie.

Najczęściej kupujemy gotowe produkty, które są dostępne w sklepach. Zawierają one jednak wiele substancji, które mają bardzo zły wpływ na wodę, a następnie na glebę, do której trafiają. Tymczasem obecnie można kupić wiele eko-alternatyw, a nawet stworzyć coś bezpiecznego z kilku podstawowych składników w domu.

Sprzątanie z użyciem ekologicznych produktów

Jak zatem wygląda sprzątanie z użyciem ekologicznych produktów? Oczywiście ekologiczne środki czystości mają znacznie prostsze składy niż te chemiczne. Może nam się więc wydawać, że nie są one tak skuteczne w działaniu. Jednak to, co najlepsze, możemy czerpać z natury. Obfituje ona w różnego rodzaju składniki, które są w stanie w kilka chwil wyczyścić różne powierzchnie.

Ekologiczne środki czystości nie mają działania erozyjnego - są znacznie delikatniejsze. Czasami usunięcie plamy wymaga nieco dłuższego czasu, dłuższego szorowania, ale za to zyskujemy wiele korzyści nie tylko dla naszego środowiska, ale także dla zdrowia naszych domowników. Kontakt z silnymi środkami czasami może powodować różne podrażnienia skóry i inne dolegliwości.

Produkty ekologiczne są całkowicie bezpieczne. Nie musimy więc obawiać się kontaktu naszej skóry z nimi, czy przypadkowego położenia owocu na świeżo umytym blacie. Takie ekologiczne środki czystości mogą nam pomóc w czyszczeniu każdego rodzaju powierzchni.

W naszym sklepie znajdziecie środki czystości, które nie tylko mają bezpieczne, ekologiczne składniki, ale również ekologiczne opakowania, a przede wszystkim są skoncentrowane (tabletki, proszki), więc nie płacimy i nie transportujemy niepotrzebnie wody.

Zrób to sam

Ekologiczne środki czystości możemy nawet skomponować sami w domu ze składników, które każdy ma w domu. W czyszczeniu różnego rodzaju zabrudzeń bardzo pomocna może być soda oczyszczona. Nie szkodzi ona w żaden sposób ludziom, jest całkowicie bezpieczna. Możemy ją wymieszać z wodą, aby powstała pasta. Taka pasta nałożona na mikrofalówkę i usunięta po kwadransie za pomocą gąbki, jest w stanie skutecznie usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia, których w mikrofalówce nie brakuje. Z pomocą sody oczyszczonej można szybko wyszorować przypalone garnki, ponieważ świetnie działa nawet na długo gromadzące się zabrudzenia.

Ocet również może nam się przydać w codziennym sprzątaniu. Na przykład po połączeniu go z solą w proporcjach dwie łyżki stołowe soli i jedna łyżka stołowa octu, stworzymy idealną kompozycję do czyszczenia kranów kuchennych i prysznicowych. Po pewnym czasie pojawia się na nich sporo kamienia, który szybko znika pod wpływem octu. Ocet można również wykorzystać do dezynfekcji desek do krojenia, do wycierania naszych blatów i podłóg, ponieważ jest w stanie skutecznie odstraszyć owady.

Kwasek cytrynowy, również bardzo popularny w naszej kuchni, jest świetnym odkamieniaczem. Po wlaniu do czajnika dwóch szklanek wody i dodaniu dwóch łyżeczek kwasku, po kwadransie możemy cieszyć się całkowicie czystym czajnikiem. Świetnie sprawdza się również w usuwaniu plam po herbacie ze szklanek czy łyżeczek.

Wiele olejków eterycznych może nam również pomóc w codziennym sprzątaniu. Przykładem są olejki cytrusowe, lawenda czy zielona herbata. Z ich pomocą możemy działać przeciwko grzybom i pleśni, gdyż mają one działanie bakterio- i grzybobójcze.

Więcej przepisów na ekologiczne środki czystości (np. na naturalny płyn antystatyczny, który odpycha kurz) znajdziesz na naszym blogu.

Każdy z nas ma realny wpływ na losy naszej planety. Dla wszystkich jest chyba jasne, że ograniczenie produkcji szkodliwych odpadów w każdym gospodarstwie domowym pozytywnie wpłynie na stan naszego środowiska. Jak to zrobić? Wystarczy wrócić do natury i zacząć od wymiany środków czystości na bardziej ekologiczne. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium