Opcje przeglądania

Delikatna zmiana koloru? Podkreślenie urody i wyglądu? Nie musisz się obawiać zniszczonych włosów. Naturalne farby do włosów nie zniszczą ich, tylko je odżywią.

Dzięki ziołowej farbie włosy staną się mocne, błyszczące i odżywione. Używając naturalnej koloryzacji włosów regularnie, włosy dodatkowo stają się pogrubione. Wybierz idealny kolor do Twojej urody i ciesz się zmianą na lepsze. Opakowania są ekologiczne i nadają się do recyklingu. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Henna to naturalna alternatywa dla farby do włosów, która działa jak lakier na włosach, dając lśniący połysk koloru, nie szkodząc włosom, zdrowiu ani planecie. Jak wiele dobrych długotrwałych związków, farba do włosów z henny wymaga zaangażowania, ale w zamian możesz oczekiwać niezrównanego koloru, ciała i połysku. Jeśli planujesz spróbować henny, warto realistycznie pomyśleć o swoich celach związanych z włosami, ponieważ natura henny oznacza, że po miesiącu od użycia włosy nie będą jasne blond. Staraliśmy się tutaj odpowiedzieć na jak najwięcej pytań, abyś mógł/mogła używać henny z pewnością siebie i pokochał/a swoje włosy.

Czym jest henna?

Lawsonia inermis to roślina kwitnąca, która zawiera starożytny pigment w liściach, zdolny do wytwarzania bogatego pigmentu od czerwonego do pomarańczowego. Powszechnie uważa się, że pochodzi z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, henna była używana od tysięcy lat do farbowania włosów, paznokci i skóry.

Jak działa henna?

Liście rośliny henny zawierają związki znane jako naftochinony: grupa naturalnych pigmentów, które uważa się za odpowiedzialne za zmianę koloru nawożonych owoców i ochronę roślin przed światłem ultrafioletowym, wysuszeniem i owadami. Barwnik powstaje, gdy naturalne prekursory liści henny (znane jako hennozydy) reagują na łagodnie kwaśne warunki, takie jak sok z cytryny, i utleniają się. Lawson wiąże się następnie z keratyną w łuskach włosa, lakierując zamiast wnikać we włókno włosa.

Czy henna Khadi jest naturalna?

Farby Khadi składają się w 100% z naturalnych składników, w tym najwyższej jakości irańskiej henny i indygo oraz ziół i olejków eterycznych, które działają korzystnie na włosy i skórę głowy.

Jakie są zalety henny?

Gdzie zaczynamy? Henna jest jednym z niewielu materiałów występujących w naturze, które mają powinowactwo z keratyną włosa, co oznacza, że daje niesamowicie trwały kolor bez potrzeby stosowania zaprawy chemicznej, która „utrwala” kolor na miejscu. Jest również wspaniałym składnikiem, jeśli chcesz dodać włosom puszystości, zwiększyć połysk i sprawić, że Twoje włosy będą wyglądać i czuć się pięknie i zdrowo. Jest to zarówno kuracja dla włosów, jak i naturalny barwnik.

Jak wybrać kolor?

Farby Khadi dostępne są w wielu odcieniach, od blond po czarny. Możesz je mieszać i dopasowywać, aby subtelnie dopasować swój kolor, jeśli chcesz, ale jeśli planujesz przejść od jasnego, błyszczącego szarego lub białego do ciemnego koloru, musisz najpierw nałożyć bazę Color Prep.

Jak długo utrzymuje się farbowanie włosów henną?

Henna to trwała zmiana we włosach. Gdy henna pokrywa zewnętrzną łuskę włosów, kolor wyrasta naturalnie z porostem włosów. Kolor jest najbardziej żywy w ciągu pierwszych kilku tygodni hennowania włosów, ale z czasem może wyblaknąć.

Czy można używać henny, jeśli się miało reakcję alergiczną na syntetyczną farbę do włosów?

Henna to wspaniała alternatywa dla osób uczulonych na barwniki syntetyczne. Składnik ma niewiarygodnie długą historię stosowania, a twoje prawdopodobieństwo uczulenia na niego jest naprawdę bardzo niskie (chyba że masz chorobę genetyczną zwaną niedoborem G6PD, w którym to przypadku nie powinieneś używać henny). Jednakże, jeśli jesteś zaniepokojony, możesz przeprowadź test płatkowy, nakładając niewielką ilość pasty z henny na przedramię, pozostawiając ją na dwie godziny przed zdjęciem, a następnie odczekaj 96 godzin, aby upewnić się, że nie masz zaczerwienienia ani podrażnienia.

Czy warto zrobić próbne farbowanie/test pasemek?

Polecamy! Henna jest klasyfikowana przez wielu specjalistów jako trwała, ponieważ nadaje włosom tak trwały kolor (szczególnie jaśniejsze odcienie). Ponieważ twój piękny nowy kolor ma pozostać na dłużej, nałóż hennę na pasmo włosów o szerokości około 2 cm (zalecamy, aby pasmo znajdowało się pod włosami, wokół karku) i wykonaj próbne farbowanie, aby upewnić się, że jesteś w 100% zadowolony z wyniku. O ostatecznym kolorze będziesz mieć dobre pojęcie po 48 godzinach.

Jak farbować białe, blond lub jasne włosy na ciemno?

Najbardziej dramatyczną przemianę, jaką może wywołać henna, są włosy blond lub białe. Jeśli planujesz ufarbować swoje jasne włosy na brąz lub dużo ciemniejsze, zawsze musisz zacząć od czerwonej bazy. Jest to kluczowe, aby uniknąć odcieni khaki i potencjalnie niejednolitego pokrycia. 

Jeśli twój pożądany odcień jest bardzo ciemny lub twoje naturalne włosy są bardzo jasne, mogą być potrzebne dodatkowe aplikacje, ale twoja mieszanka henny będzie się utleniać przez kilka dni, a mimo to może delikatnie przyciemnić.

Czy henna pokryje siwe włosy?

Henna ma oszałamiający wpływ na szarości. Siwe włosy składają się z włókien, które straciły melaninę i stały się białe, oraz włókien, które nadal zachowują swój naturalny ciemny kolor, tworząc ogólne wrażenie „siwych”. Dlatego blondynki i rude z wiekiem stają się coraz jaśniejsze. Tylko brunetki wydają się „siwieć”. Być może zauważyłeś również, że siwe włosy są nieco grubsze niż włosy pigmentowane.

Henna nie pokryje ich w pełni, ale pokryje je w olśniewający, błyskotliwy sposób, który wygląda naturalnie – plus, nie uzyskasz tak ostrej linii przy odrostach. Na włosach, które są w ponad 40% siwe, wynik będzie bardzo żywy i powinieneś postępować zgodnie z tą samą procedurą jak przy włosach blond, gdzie może być konieczne dwukrotne nałożenie farby, jeśli jest to twój wybrany kolor. Nakładaj ponownie hennę tak często, jak chcesz, aby utrzymać świeży efekt, a jaśniejsze włosy nabrały dodatkowego blasku.

Czy mogę użyć rozjaśniacza przed lub po użyciu henny?

Oprzyj się pokusie natychmiastowego rozjaśnienia włosów farbowanych henną, ponieważ rozjaśniacz otwiera łuski włosów i wymusza głębię koloru. Poczekaj, aż henna na twoich włosach wyraźnie wyblaknie, zanim spróbujesz je rozjaśnić i zawsze przeprowadź test pasemek, aby sprawdzić ostateczny odcień.

Możesz jednak nakładać hennę na rozjaśnione włosy. Ponieważ rozjaśniacz sprawi, że Twoje włosy staną się bardziej porowate, są one szczególnie podatne na błyszczenie, więc zachowaj szczególną czujność podczas testu pasm. Jeśli chcesz farbować rozjaśnione włosy na ciemniejszy kolor, najpierw musisz nałożyć Color Prep, a następnie ciemniejszy odcień.

Czy mogę używać henny do włosów farbowanych syntetyczną farbą do włosów i odwrotnie?

Możesz nakładać hennę na włosy farbowane syntetycznie, ale farbowanie chemiczne na wierzchu henny jest znacznie trudniejszym zadaniem, ponieważ farba będzie trudniej przeniknąć przez naskórek. Poczekaj co najmniej miesiąc lub aż twoja henna wyraźnie wyblaknie i polegaj na teście pasm, aby przewidzieć wyniki. Być może będziesz musiał poczekać dłużej, w zależności od tego, jak dobrze henna poradziła sobie z twoimi włosami.

Czy henna jest odpowiednia do włosów afro?

Tak! Henna może mieć piękny efekt ochronny w przypadku loków od 3A do 4C, zwłaszcza jeśli włos jest wysokoporowaty. Henna przylega do naskórka, uszczelniając wszelkie złamane lub otwarte części naskórka i jest delikatną alternatywą dla syntetycznych trwałych barwników.

Możesz zauważyć, że henna nie poprawia rozczesywania twoich włosów (to dlatego, że nieznacznie zwiększasz gęstość włókna włosa), ale połysk jest fantastyczny. Niektóre osoby mogą również zauważyć, że regularne stosowanie rozluźnia i nieznacznie definiuje ich zwijanie, co może, ale nie musi, być efektem, który im się podoba.

Czy mogę nakładać hennę na warkocze lub związane włosy?

Wskazane jest, aby nakładać hennę tylko wtedy, gdy włosy są luźne, aby zapewnić dokładny i równomierny efekt.

Czy mogę używać henny na przedłużonych włosach?

Henna może być świetną opcją farbowania przedłużonych ludzkich włosów (nie syntetycznych), aby dodać głębi lub zmienić kolor bez powodowania uszkodzeń. Tylko upewnij się, że wykonałeś/wykonałaś test na pasemku zarówno na przedłużeniach, jak i na własnych włosach, aby upewnić się, że masz pasujący kolor, z którego jesteś zadowolony/a.

Czy mogę używać henny przed lub po zabiegu trwałej ondulacji lub refleksów?

Środki do trwałej ondulacji muszą wnikać w struktury włosa, aby wywołać zmiany strukturalne we włosach, więc wcześniejsze użycie henny (która dodaje warstwę do łuski) zmniejszy skuteczność zabiegu. Jednak używanie henny po zabiegu to piękny sposób na zapewnienie kondycji, blasku i siły włosom zniszczonym tym procesem.
Zaleca się unikanie nakładania henny na włosy na dwa tygodnie przed trwałą i odczekanie co najmniej trzech dni, a najlepiej kilka tygodni po trwałej ondulacji włosów, aby umożliwić utrwalenie zmian strukturalnych. Jeśli zarówno hennę, jak i trwałą lub regularnie prostujesz włosy, możesz nie do końca osiągnąć pożądane zmiany strukturalne, ale twoje włosy będą wyglądały w znacznie lepszej kondycji. Naturalne jest również, że trochę koloru henny odejdzie podczas trwałej lub prostowaniu.

Czy mogę używać henny, jeśli przechodzę z włosów po trwałej na naturalne?

Tak, ale pamiętaj, że pracujesz z różnymi teksturami. Końce mogą być bardzo porowate i szybciej przyjmą kolor niż naturalne odrosty. Jeśli twoje włosy są ciemne, jest to mało prawdopodobne, ale rozjaśnione lub blond włosy mogą mieć bardzo jasny efekt w niektórych obszarach. Kluczowe będzie wiele aplikacji.

Czy mogę użyć henny do koloryzacji brody, brwi lub rzęs?

Henna to świetna opcja do koloryzacji brody. Włosy na brodzie są grubsze niż włókna włosów na skórze głowy i mogą wymagać dalszych aplikacji. Jeśli masz bardzo długą brodę, użyj szamponu na całej długości i na końcach. Nie zalecamy stosowania w okolicach oczu, ponieważ zarówno okolica skóry jest bardzo delikatna, jak i włókna włosa są bardzo drobne.

Jak często mogę nakładać hennę?

Możesz hennę tak często, jak chcesz, aby utrzymać kolor w pięknym stanie, czy to raz w tygodniu, czy raz na kilka miesięcy. Częste nakładanie będzie również wzmacniać kolor, aby uzyskać ciemniejszy lub jaśniejszy efekt, w zależności od ilości indygo lub henny w wybranym odcieniu. 

Jak usunąć hennę ze skóry?

Niezależnie od tego, czy masz przyjaciela, który starannie nakłada hennę, czy robisz to sam/a, trochę farby do włosów z henny może nieuchronnie wylądować na twojej skórze. Chociaż zwykle nie jest to bardzo widoczne i zanika po jednym lub dwóch myciach, zalecamy kilka prostych środków, aby całkowicie uniknąć przebarwień skóry:

  • używaj parę rękawiczek domowych, aby chronić ręce.
  • nałóż na uszy, szyję i linię włosów krem ochronny, aby stworzyć barierę, w której barwnik nie może osiąść i można go po prostu zetrzeć, gdy będziesz gotowy do spłukania.

Kiedy przychodzisz, aby zmyć hennę, pamiętaj, aby wykonywać okrężne ruchy skupiające się wokół linii włosów, aby początkowo usunąć wszelkie plamy.

Czy mogę zamrozić resztki henny?

Nie radzilibyśmy tego - najlepiej używać ją świeżą!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium