100% ekologicznie

Sprawę ochrony środowiska bierzemy na poważnie. Uważamy, że globalne ocieplanie to prawdziwy problem, które ma realne konsekwencje i pogarsza się z dnia na dzień. Wierzymy również, że każdy z nas może coś zrobić, aby pomóc planecie. I właśnie dlatego poświęciliśmy ekologii osobne miejsce w naszym sklepie.


Jakie działania podejmujemy, aby być bardziej eko i ograniczać ilość odpadów?


Składniki - produkty, które znajdziecie u nas mają wyłącznie naturalny skład, który nie ma negatywnego wpływu na środowisko (jak np. chemiczne filtry UV czy SLSy). Więcej o składnikach znajdziecie TUTAJ.


Materiały - oprócz kosmetyków w ofercie Pandy Wandy mamy też różne do użytku domowego czy ogrodowego. Te również starannie wybraliśmy, aby były wyprodukowane z dobrych dla środowiska i dla nas materiałów np. torby z recyklowanego plastiku KLIK, szczoteczki do zębów z bambusa KLIK, wielorazówki z bawełny organicznej KLIK, itd.


Opakowania - opakowanie naszych produktów są albo zero waste albo przynajmniej wyprodukowane z recyklowanych materiałów i nadające się do recyklingu. 


Producenci - wybieramy producentów dla których ważne jest dbanie o środowisko i podejmują odpowiednie kroki, aby być ekologiczni m.in. korzystają z odnawialnych źródeł energii przy produkcji.  


Eko-wysyłka - nasze przesyłki są w 100% bez plastiku przy minimalnym wykorzystaniu materiałów. Więcej o tym jak pakujemy przesyłki znajdziesz TUTAJ.


Zamówienia - staramy się robić jak największe zamówienia u producentów, aby zminimalizować ilość śladu węglowego tworzonego podczas transportu przesyłek.


Pomoc - część naszego zysku przekazujemy organizacjom pro-ekologicznym. Więcej o pomocy znajdziecie TUTAJ.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium