Przesyłki zerowaste

Jak pakujemy przesyłki?

 

Czasami dostajemy od Was prośbę o zapakowanie przesyłki bez plastiku lub zerowaste. U nas nie musicie się zgadzać na żaden specjalny regulamin, zaznaczać specjalnej "ekologicznej" opcji czy prosić o to w komentarzach, bo, czy tego chcecie czy nie, wszystkie przesyłki są u nas pakowane bez plastiku (a jak dokładnie, to możecie przeczytać poniżej):

Pudełka fasonowe - używamy pudełek fasonowych, gdyż nie musimy ich zaklejać taśmą pakową. Są mocne i wytrzymałe, dlatego marzymy o tym, abyście dali każdemu pudełku drugie, trzecie, czy nawet czwarte życie!
Taśma papierowa - jeśli jest potrzeba użycia taśmy, to używamy wyłącznie ekologicznej taśmy papierowej, która w 100% podlega recyklingowi.

Wypełnienie - stosujemy bio-chrupki lub papier do owinięcia tych najbardziej wrażliwych produktów. Bio-chrupki są w 100% rozpuszczalne w wodzie albo można je wrzucić na kompost. Natomiast papier nadaje się do recyklingu, ale zanim go wyrzucicie, to zastanówcie się czy czasem nie możecie go użyć ponownie?

Uwaga: Czasami możecie niektóre produkty zobaczyć opakowane w folię. Dzieje się tak wtedy, gdy hurtownie/producenci przesłali produkty do nas w ten sposób. Wtedy folii nie ściągamy, a przesyłamy ją dalej. Skoro już ktoś tę folię wykorzystał, to szkoda ją wyrzucać, tylko dlatego, żeby to "dobrze wyglądało". Natomiast pracujemy nad tym, aby produktów w folii nie otrzymywać. My nie kupiliśmy jeszcze ani 1cm3 folii i nie zamierzamy. 

E-Faktura - nie znajdziesz w przesyłce od nas faktury. Natomiast znajdziesz ją w swojej skrzynce e-mailowej. Drukowanie faktury jest nie tylko ni ekologiczne, ale i najczęściej nieefektywne, bo faktura zawsze trafi w to miejsce, którego potem, gdy jest potrzeba, nie możemy znaleźć.
Ulotki, saszetki/próbki - nie widzimy sensu w przesyłaniu wam ulotek, które zaraz trafiają do kosza. Nie dodajemy również do wysyłek plastikowych próbek, gdyż uważamy, że korzyści płynące z użycia 2ml kosmetyków nie uzasadniają kosztów ekologicznych, które powstają przy produkcji i śmieci, które zostają po użyciu takiej próbki.
Nasionka - w ramach podziękowania za zakupy oraz chcąc każdego przybliżyć do natury wysyłamy podziękowania na papierze, w którym zatopione są nasionka różnych kwiatów. Wierzymy, że każda nowo zasadzona roślinka, to wielki powód do radości. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl