O Pandzie Wandzie

 

O Pandzie Wandzie

Stworzyliśmy Pandę Wandę, bo sprawę ochrony środowiska bierzemy na poważnie. Uważamy, że globalne ocieplenie to prawdziwy problem, które ma realne konsekwencje i pogarsza się z dnia na dzień, dlatego chcieliśmy mieć miejsce, gdzie “z zamkniętymi oczami” można wybierać spośród wielu produktów, gdzie każdy jest etyczny, czyli nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i planety.


WYŁĄCZNIE ETYCZNE PRODUKTY


Jaki to jest etyczny produkt wg Pandy Wandy? W skrócie to taki produkt, który nikomu nie szkodzi - ani ludziom, ani zwierzętom, ani środowisku, a jego produkcja odbyła się w uczciwych warunkach. A teraz konkrety, co dokładnie oznacza dla nas etyczny: 

 

Nietestowany na zwierzętach. Ważne, że patrzymy się nie tylko na to, czy danych produkt nie był testowany, ale czy cała firma jest cruelty free. Najczęściej (zawsze?) oznacza to, że nie mamy w swojej ofercie marek/produktów należących do dużych korporacji i firm, które sprzedają swoje produkty w Chinach, bo tam istnieje obowiązek testowania kosmetyków na zwierzętach. Natomiast, przyznamy się od razu, że testujemy wszystkie produkty na ... sobie:-)

Wegański. Wszystkie produkty u nas są wegańskie. Uważamy, że istnieje tyle naturalnych, roślinnych składników i materiałów, które można używać do produkcji, że nie ma potrzeby wykorzystywania do tego zwierząt, które, niestety, ale w dzisiejszych czasach są traktowane bardzo niehumanitarnie. Więcej o składnikach, których unikamy TUTAJ.

Bez oleju palmowego. Szukaliśmy (i wciąż szukamy) produktów, które nie zawierają w sobie oleju palmowego, bo o negatywnym wpływie produkcji oleju palmowego można pewnie byłoby książkę już napisać (więcej TUTAJ). Nie jest to łatwe, gdyż 90% kosmetyków zawiera olej palmowy lub jego pochodne, ale staramy się, aby jego obecność u nas była jak najmniejsza.

Fair Trade. Dla nas produkt to przede wszystkim osoby, które za tym produktem stoją. Musimy się przyznać, że najbardziej lubimy małe firmy, założone z pasji lub potrzeby, gdzie każdy produkt zawiera kawałek serca właściciela, a osoby pracujące przy produkcji są traktowane uczciwie, fair i z szacunkiem. 

Naturalne. Nasze produkty są jak najbardziej naturalne, a często organiczne, ale na pewno pozbawione toksyn. Wiemy, że toksyny zawarte w produktach/kosmetykach szkodzą nie tylko nam, ale i środowisku, do którego prędzej, czy później się przedostają, dlatego nie znajdziesz u nas m.in. SLS, SLES, PEG, parabenów, parafiny, silikonów, chemicznych filtrów UV. Więcej o składnikach, których u nas NIE znajdziecie TUTAJ. 

Zero Waste. Brak odpadów u nas ma kilka aspektów. Po pierwsze wybieramy zawsze te produkty, które można wykorzystać wielokrotnie. Po drugie patrzymy zawsze na rodzaj opakowania produktu i wybieramy te opakowania, które są biodegradowalne, wykonane z recyklowanych materiałów lub, przynajmniej, nadające się do (łatwej) recyklacji. Poza tym sprawdzamy również jaką politykę odpadów mają producenci, jak są zapakowane przesyłki, itd. Więcej o ekologii naszych produktów przeczytasz TUTAJ. Ponadto sami minimalizujemy odpady np. poprzez ekologiczne wysyłki (więcej o nich TUTAJ).

 

Zaangażowane społecznie. Przekazujemy 5% naszych zysków organizacjom i fundacjom pomagającym planecie. Oprócz tego, większość z naszych marek/produktów jest w jakiś sposób zaangażowana społecznie m.in. przez przekazywanie produktów/pieniędzy za każdy zakupiony produkt lub przekazywanie części swojego zysku wybranym organizacjom charytatywnym/dobroczynnym. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Cieszymy się, że razem z nami chcecie zmieniać świat na lepszy. 

Panda Wanda oraz Ewa, Michal, Aga, Jolka, Staszek i Emka  

 

PS I naprawdę bardzo lubimy pandy: 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl