Jak pomagamy?

Uważamy, że skończyły się czasy, gdy firmy mogły skupiać się wyłącznie na pomnażaniu zysków właścicieli. Najwyższa pora, aby każda firma była odpowiedzialna społecznie przede wszystkim produkując i/lub sprzedając etyczne produkty w etyczny sposób.

My dodatkowo lubimy pomagać i dzielić się dobrem, dlatego postanowiliśmy wspierać organizacje, które dobro czynią na co dzień! Wybieramy przede wszystkim te organizacje, które działają na rzecz ochrony zwierząt i środowiska, bo ten temat jest nam najbliższy. 

 

1 zamówienie = 1 zasadzone drzewo

Od 1 września 2019 rozpoczęliśmy współpracę z organizacją Eden Reforestation Project i zobowiązaliśmy się, że za każde złożone zamówienie przekazywać pieniądze na zasadzenie 1 drzewa na Haiti, Madagaskrze, Nepalu lub Indonezji (w zależności od potrzeb). Tym samym za każdym razem, gdy składasz u nas zamówienie pomagasz w powiększaniu lasów na całym świecie! Aktualną liczbę wspólnie zasadzonych drzew możesz zobaczyć na stronie głównej www.pandawanda.pl   

 

Kupujesz - pomagasz

 

Panda Wanda Miska z kokosa - Otwarte Klatki

5% sprzedaży z każdej miski Panda Wanda przekazujemy na cele organizacji Otwarte Klatki, która pomaga hodowlanym zwierzętom. To nasza najstarsza współpraca, która trwa od początku działania Pandy Wandy, więc jest nam szczególnie bliska. Do tej pory przekazaliśmy ponad 2000 zł.

Do tej pory przekazaliśmy 2514 złotych!

 

Ręcznik turecki Osushka - Fundacja MARE

5% ze sprzedaży każdego ręcznika Osushka przekazujemy Fundacji MARE, która dba o nasze morze. Wiemy, że nasze ręczniki są super produktem (wpadnijcie przeczytać opinie o nich), więc tym bardziej nas cieszy, że dodatkowo jeszcze chronią Morze Bałtyckie.

Do tej pory przekazaliśmy 6425 złotych!

 

Produkty menstruacyjne - Akcja Menstruacja

1 zł z każdego produktu menstruacyjnego (podpaski, kubeczki, majtki menstruacyjne) przekazujemy fundacji Akcja Menstruacja, która walczy z ubóstwem menstruacyjnym. To dla nas bardzo ważna współpraca, bo bardzo wspieramy cały segment ekologicznych środków do higieny intymnej, a jednocześnie chcemy, aby aktywnie zmniejszać ubóstwo menstruacyjne.

Do tej pory przekazaliśmy ponad 8131 złotych!

 

Tremi Miska z kokosa z tęczą - Kampania Przeciw Homofobii

5 zł ze sprzedaży każdej miski z ręcznie malowaną tęczą przekazujemy organizacji Kampania Przeciw Homofobii (KPH), która od 15 lat przeciwdziała przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Dodatkowo w czerwcu, podczas miesiąca dumy, przekazujemy aż 50% ze sprzedaży dla KPH.

Do tej pory przekazaliśmy ponad 2010 złotych!

 

Panda Wanda Worki na chleb - Banki Żywności

Ze sprzedaży każdego worka na chleb lub warzywa przekazujemy 1 zł Bankom Żywności, które ratują żywność przed zmarnowaniem i przekazują ją najbardziej potrzebującym. 1 zł to koszt koszt przekazania 8 kg żywności, a 8 kg to AŻ 16 POSIŁKÓW. Do tej pory udało nam się uratować 7024 kg jedzenia, które normalnie trafiłoby do kosza. 

[product id=2775, 2776]

Do tej pory uratowaliśmy 10976 kg jedzenia!

 

Tremi Zestaw Biustopozytywny - Wsparcie Na Starcie

10 zł ze sprzedaży limitowanego zestawu Biustopozytywnego przekazujemy Fundacji Wsparcie na Starcie, promuje dbanie o zdrowie piersi wśród młodych kobiet poprzez profilaktykę raka piersi i brafitting. Informacje przekazywane są w przystępny sposób, oswajając temat i umożliwiając młodym kobietom rozpoczęcie wdrażania zdrowych nawyków na całe życie.

[product id=3904]

Wybieramy marki i produkty zaangażowane społecznie

Wybieramy marki i produkty, które również są zaangażowane społecznie. Dzięki temu każdy nas może w łatwy sposób pomagać wybierając "po prostu" produkty, które również dzielą się dobrem, m.in.:

 

Wspieramy lokalne inicjatywy

Bardzo chętnie anagażujemy się również w lokalne inicjatywy, m.in.

 • ABC Less Waste - lokalna inicjatywa ucząca młodzież nawyków less waste,
 • Eko Aeżak Miesiąca organizacji AEGEE - unfudnowanie nagród w konkursie na najbardziej eko zachowanie,
 • Restaurant Week Polska - edycja Kwiecień 2019 o niemarnowaniu jedzenia,
 • Wsparcie promocji książki Arety Szpury Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety,
 • Do tej pory adoptowaliśmy 1000 pszczół z okazji Światowego Dnia Pszczół oraz jelenia Artura z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.  
 • Przekazaliśmy 500zł na walkę z pożarem, który opanował Biebrzański Park Narodowy w 2020 roku
 • Co roku wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez wystawienie na sprzedaż wyjątkowych produktów na charytatywne licytacje Allegro. Do tej pory przekazaliśmy ponad 2500 zł
 • Przekazaliśmy za darmo 300 kubeczków menstruacyjnych fundacji Akcja Menstruacja, która przekazała je najbardziej potrzebującym w ramach akcji #okrespoMOCY.
 • Z okazji Dnia Kobiet przekazaliśmy 475 zł Fundacji Centrum Praw Kobiet, która walczy o zdrowie psychiczne, fizyczne i bezpieczeństwo kobiet.
 • Dzięki współpracy z Fundacją Kwietną, rozdaliśmy 1000 mieszanek nasion na nanołączki, dla wszystkich którzy chcieli ukwiecić swoje balkony i ogródki. Łączki te nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim są wsparciem dla pszczół i innych owadów.
 • W ramach akcji "Eko-książka dla przedszkolaka" przekazaliśmy wybranym 5 przedszkolom ponad 50 książek, aby wspierać edukację ekologiczną

 

Regularne wpłaty

Przekazujemy również wpłaty organizacjom WWF & Palm Oil Investigation

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium