2020 w Panda Wanda, czyli podsumowanie 2020 0
2020 w Panda Wanda, czyli podsumowanie 2020

Ostatni dzień roku, to czas podsumowań. A rok 2020, każdy przyzna, był zupełnie wyjątkowy, by nie powiedzieć dziwny i nieprzewidywalny. Dla nas również. Na początku duże zaskoczenie, dużo więcej zamówień, potem stagnacja i przyzwyczajanie się do nowej rzeczywistości, a na koniec zamówienia świąteczne, przy których często byliśmy w roli "mikołaja", bo dużo osób nie mogło osobiście wręczyć prezentów.

Natomiast, oprócz nieprzewidywalnych zamówień, rok 2020 dla Pandy Wandy, to jednak kolejny rok czynienia dobra i wielu wielu pozytywnych wydarzeń. 

#WspieramPL

Od początku działania Pandy chciałam, aby polskich marek było tu jak najwięcej. Zależało mi na lokalnych manufakturach, które są prowadzone z sercem i duszą. A rok 2020 to był zdecydowanie rok wspierania, rozwijania i promowania lokalnych marek. Wprowadziliśmy tych marek ponad 20, w tym m.in.: Totobi (naturalne kosmetyki dla zwierząt), Auna (kosmetyki wegańskie), BALJA (naturalne śordki do sprzątania), Dolina Czeremchy (naturalne kosmetyki), Loffme (wielorazowe podpaski), Flamma (świece rzepakowe), Kabos Cosmetics (naturalne lakiery do paznokci), SOAP SZOP (naturalne kosmetyki), Perfect Cup (pierwszy polski kubeczek menstruacyjny), NÜNU BEAUTY (wegańskie pędzle do makijażu), StarchBag (kompostowalne worki na śmieci), Krayna (premium kosmetyki wegańskie), Ministerstwo Dobrego Mydła (uwielbiana manufaktura sióstr z Pomorza), Cannamea (wyjątkowe kosmetyki z olejem konopnym) i Clochee (naturalne kosmetyki).

(Dalej) likwidujemy plastiku

Dzięki Waszym wyborom zaoszczędziliśmy planecie ponad: 3600 butelek szamponów i żeli, 25 000 tamponów, 60 000 jednorazówek do golenia*, 420 000 foliówek*, 2800 plastikowych szczoteczek do zębów, 120 000 butelek na wodę. Te wyliczenia są oczywiście bardzo orientacyjnie na podstawie średniego użycia/zużycia produktów 

Oprócz tego nie kupiliśmy ani grama plastiku do pakowania przesyłek. 

Nowości

Bardzo zależy mi, aby nasza oferta etycznych produktów była bardzo zróżnicowana i ciekawa. Dlatego wprowadziliśmy nowe produkty i kategorie: pieluszki wielorazowe, majtki menstruacyjne, etyczna biżuteria, zabawki drewniane, ręczniki tureckie, czapki czy nawet eko-brokat! 

11311 zasadzonych drzew

W 2019 rozpoczęliśmy współpracę z organizacją Eden Reforestation Project i za 1 zamówienie sadzimy 1 drzewo, którą w 2020 z sukcesem kontynuowaliśmy. Dodaliśmy również nowe produkty, za które również sadzimy drzewa i dzięki tym wszystkim działaniom udało nam się w 2020 zasadzić wspólnie 11311 nowych drzew i zapewnić ponad 115 dni pracy dla osób, które tym zajmują. Więcej o współpracy tutaj: www.pandawanda.pl/pl/i/1-zamowienie-1-drzewo/24 

Oprócz zasadzonych drzew, mamy również nadzieję, że wyrosło wieeeele roślin i kwiatów z nasion, które wysłaliśmy w Waszych zamówieniach, bo było tych nasion wysłanych ponad 7000!

500zł dla Bałtyku

W 2020 wprowadziliśmy do oferty ręczniki tureckie pod marką Osushka. Ręczniki te, opórcz tego, że są super chłonne, lekkie, wszechstronne i 100% naturalne, to 5% sprzedaży przekazujemy Fundacji MARE, której działania skupiają się wyłącznie na ochronie ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego. 

[product id="2342, 2352, 2344"] 

Dobro dające miski z kokosa

Przekazaliśmy ponad 500zł stowarzyszeniu Otwarte Klatki. Oprócz tego, wprowadziliśmy miski z ręcznie malowaną tęczą, z których 5% przekazujemy organizacji Kampania Przeciw Homofobii (KPH), która od 15 lat przeciwdziała przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. 

[product id="825, 2951"] 

Zaoszczędzone 1200 kg jedzenia

Wprowadziliśmy również worki z bawełny organicznej, które można używać na chleb oraz na warzywa i owoce. Dzięki takim workom nie musimy brać ze sklepu jednorazowych plastikowych woreczków, a dodatkowo ze sprzedaży każdego worka z logo Panda Wanda 1zł przekazujemy Bankom Żywności, które ratują żywność przed zmarnowaniem i przekazują ją najbardziej potrzebującym. 1zł to koszt przekazania 8 kg żywności, a 8 kg to AŻ 16 POSIŁKÓW. W 2020 udało nam się już przekazać 150zł, czyli zaoszczędzić 1200kg jedzenia!

[product id="2776, 2775"] 

Nowy Punkt Pomocy Okresowej

Bardzo lubię też wspierać lokalne akcje, zwłaszcza jeśli stoją za nimi kobiety-rakiety. Taką kobiętą jest na pewno Emilia Kaczmarek, która założyła fundację Akcja Menstruacja walczącą z ubóstwem menstruacyjnym i systematycznie zwiększającą dostęp do rzetelnej wiedzy na temat miesiączki, która pozostaje tematem tabu. Temat ubóstwa menstruacyjnego jest bardzo ważny, dlatego od września przekazujemy 5zł za każdy sprzedany kubeczek menstruacyjny. Do tej pory przekazaliśmy prawie 400zł i powstał już za to nawet jeden Punkt Pomocy Okresowej!

W temacie kubeczków, to jednak nie wszystko. Podczas pierwszej fali koronawirusa pomagaliśmy również Ruby Cup, który przekazał 453 kubeczki menstruacyjne pracownikom ochrony zdrowia, którzy pracowali w szpitalach zakaźnych w Polsce. 

#BoNamZależy

#BoNamZależy to akcja marki Herbs&Hydro, którą doskonale znacie z uwielbianych przez Was szamponów i odżywek w kostce. Tym razem jednak nie stworzyli nowego kremu, maseczki czy szamponu, ale mydło w kostce, mydło w płynie i żel antybakteryjny, które ZA DARMO rozdawali przez stronę Herbs&Hydro oraz 4 inne sklepy internetowe, w tym do nasz. Łącznie przesłaliśmy do Was ponad 500szt mydeł i żeli antybakteryjnych! 

Lokalne akcje i realna pomoc 

Uczestniczyliśmy również w wielu lokalnych, ale i światowych inicjatywach, które pomagają. Zaczeliśmy od m.in. Veganuary, czli wegańskiego stycznia, gdzie dzieliśmy się wegańskimi przepisami, potem dołączyło 800zł przekazane dla WOŚP. W marcu wyłączyliśmy na 1h nasz sklep internetowy podczas "Godziny dla Ziemi". W kwietniu przekazaliśmy 500zł na walkę z pożarem, który opanował Biebrzański Park Narodowy. Cały lipiec poświęcliiśmy Plastic Free July, gdzie oprócz promocji, zorganizowaliśmy również 4 konkursy. W sierpniu przekazaliśmy 500zł w ramach pomocy w walce z katastrofą ekologiczną, która wydarzyła się na wschodnim wybrzeżu Mauritiusa. W październiku promowaliśmy Pink October, a w listopadzie Movember, podczas których zachęcaliśmy do regularnych badań. Również w listopadzie braliśmy udziała w akcji HelloWielo i świętowaliśmy nasze 2gie urodziny! 

Powiększona rodzina Pandy Wandy

Adoptowaliśmy 100 pszczół z okazji Światowego Dnia Pszczół oraz jelenia Artura z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.  

Wyróżnienia 

Chcieliśmy się również pochwalić, że nasze produkty pojawiły m.in.w: Ładne Bebe, magazynie Zwierciadło, magazynie Logo, magazynie KukBuk, programie Pani Gadżet oraz u wielu cudownych blogerek m.in. u Ekocentryczki, Ciut Więcej, Szafa Sztywniary, Mafffashion czy u J.Banaszewska.

Dostaliśmy również nominację od Czytamy Etykiety Kosmetyków na Drogerię Internetową 2019 🏆

 
Za to wszystko chciałam Wam BARDZO podziękować, bo tylko razem możemy zmienić świat na lepszy 💚
Ewa Samek, założycielka Pandy Wandy

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl