5 duńskich zasad, aby przeżyć zimę z radością #hygge 0
5 duńskich zasad, aby przeżyć zimę z radością #hygge

W języku duńskim Hygge jest wyrazem, którego ludzie używają jako rytuału, dzięki któremu mogą czerpać radości z życia. Dla Duńczyków zima nie jest sezon "do przetrwania", ale bardzo przyjemną porą (tak zresztą jak wszystkie inne). Są oni w stanie stworzyć niesamowitą atmosferę wokół tylko zapalonej świecy i kubka kakao. To może być powód, dla którego ludzie mówią, że są najszczęśliwszym krajem na świecie.

"Hygge to chwile z codziennego życia, które dają nam szczęście. Gdy zaczniesz zauważać, gdzie i kiedy takie chwile mają miejsce, wtedy będziesz na nie czekał i cieszył się nimi. Zobaczcie 5 sposobów nie tylko na to, jak przetrwać sezon zimowy, ale się nim cieszyć!

1. Nie ma lepszego miejsca niż nasz dom.

Nawet jeśli nie masz kominka, podobnie jak wielu Skandynawów, a pola pokryte śniegiem nie są w zasięgu wzroku, możesz nadal cieszyć się hygge. Zwykle przebywamy w domu przez dłuższy czas w zimie. Zwykle robi się ciemno wcześniej niż w innych porach roku, a pogoda nie zachęca do spacerów. Ale właśnie wtedy możemy być po prostu szczęśliwi, że jesteśmy w zaciszu naszego domu.

Kiedy nadejdzie wieczór i skończysz już wszystkie swoje codzienne obowiązki, możesz w końcu zgasić wszystkie światła, zrobić niesamowitą herbatę, którą tak bardzo kochasz, oczyścić umysł ze wszystkich zmartwień i negatywnych myśli. To niesamowite doświadczenie być otoczonym zapalonymi świecami, gdy jesteś zrelaksowany na kanapie. Zanurz się pod kocem i poczuj się bezpiecznie, ciesząc się przyjemnością obcowania ze sobą lub bliską osobą. Dobra muzyka, zapach dobrej książki to tylko niektóre elementy, które mogą pomóc stworzyć idealną atmosferę.

2. Otocz się dobrym towarzystwem

Podstawą wspaniałej rodziny jest zazwyczaj dzielenie się niesamowitymi sesjami konwersacyjnymi przy stole. Jeśli masz rodzinę, która lubi dzielić się dobrym posiłkiem i historiami przy posiłku, to genialnie. Jeśli nie, to nie martw się, ponieważ jest to idealny moment na dokonanie tej zmiany.

Duńczycy doskonale zdają sobie sprawę, że sekret szczęścia i dobrego zdrowia buduje silne relacje międzyludzkie. Zawsze zachęcaj swoją rodzinę do spędzania czasu przy stole i promują czas spędzany z przyjaciółmi wieczorem. Stwórz serdeczną i relaksującą atmosferę, aby te wydarzenia miały miejsce. Unikaj kontrowersyjnych tematów, takich jak polityka, religia, plotki i krytyka w rozmowach. 

3. Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, tylko złe ubranie.

Dla wielu ludzi "schronienia" się w ich domu pomaga im odzyskać siły, aby przezwyciężyć trudności życia codziennego. Niemniej jednak wskazane jest, aby od czasu do czasu promować wyjście na zewnątrz, nawet jeśli pogoda temu nie sprzyja (a przynajmniej tak nam się wydaje). Zimne powietrze odświeży umysł i ciało. Nałożenie wystarczającej ilości warstw na pewno pomoże ci uniknąć przemarznięcia. Kiedy masz szansę, spróbuj uciec od zatłoczonego miasta. Może gdy pójdziesz do lasu, to poczujesz nieśmiałe promienie słońca, które absolutnie poprawią nastrój. Możesz po prostu chodzić, uprawiać jogging, wędrować, a nawet karmić kaczki (tylko nie chlebem!). Istnieje niezliczona ilość opcji, które pomogą Ci uzyskać odpowiedni nastrój.

4. Sauny i gorące źródła

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej, jak cieszyć się zimą, powinniśmy zdecydowanie spojrzeć na Finów. A kiedy już na nich spojrzymy, zobaczymy wspólny mianownik w całym kraju i to się nazywa - sauna! Finowie spędzają dużo czasu z przyjaciółmi, rodziną lub na własną rękę. Po saunie, Fin zazwyczaj udaje się na spacer po śniegu lub po prostu się na nim bawi (sprawdzone na właśnej skórze:-)). Te działania pomagają zahartować ciało i poprawiają krążenie. Pomaga to także organizmowi zwalczać infekcje, które są bardzo częste podczas zimy. Nie jesteś jeszcze przekonany lub nie masz dostępu do sauny? Bez obaw. Możesz po prostu wziąć długą ciepłą kąpiel.

5. Dzieci również lubią hygge

Może uważasz, że hygge jest tylko dla singli lub par bez dzieci. To nie prawda. Oczywiście nie jest łatwo stworzyć relaksujące otoczenie w domu pełnym dzieci. Jednak dzieci są idealne do korzystania z małych prezentów, jakie oferuje życie. Wspaniałe chwile ze swoimi maluchami spędzisz właśnie podczas długich zimowych wieczorów. Niezapomniane chwile są dziełem dzielenia się posiłkami, gotowania, czytania głośno ulubionych książek, czy grania w gry planszowe. Piknik na dywanie zamiast herbaty to dobry sposób na poprawę nastroju.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl