Aktywny Dzień Dziecka, czyli najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce 0
12 najlepszych miejsce z dzieckiem

Już za chwilę czeka nas Dzień Dziecka. Staramy się je zaskoczyć wymarzonymi prezentami - zabawkami albo gadżetami. Mamy oczywiście nadzieję, że wszystkie dzieciaki to doceniają, jednak pamiętajmy, że dla dzieci najlepszym prezentem jest spędzenie czasu z rodzicami. 

Dlatego dziś nie będziemy pisać o tym, co możecie kupić w ramach prezentu, tylko gdzie możecie dziecko zabrać, co w tym czasie robić, gdzie pojechać i co pokazać, czyli jak aktywnie spędzić Dzień Dziecka, nie siedząc w domu, bo już się w nim dosyć nasiedzieliśmy ;-)

Farma Iluzji (Mościska, Mazowsze)

Farma Iluzji to park rozrywki dla całej rodziny. Na ponad 6 hektarach pięknego, częściowo leśnego terenu znajduje się kilkadziesiąt wyjątkowych atrakcji. Na wrażenia mogą liczyć zarówno dzieci jak i rodzice. Dla małych są place zabaw, kolejki, karuzele. Dla dużych świat iluzji w tym m.in Krzywa chata i Kopalnia Złota. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj KLIK.

Centrum Nauki Kopernik (Warszawa)

W Centrum znajdują się wystawy stałe, jedna wystawa czasowa i ponad 400 eksponatów. Ponadto w cenie biletu można odwiedzić Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć, Majsternię, wziąć udział w minilabach, pokazach naukowych lub miniwarsztatach w przestrzeni wystaw. Dla dzieci do 5 lat przeznaczona jest wystawa Bzzz!, a dla młodzieży, która ukończyła 14 lat – Re: generacja. W weekendy (a w wakacje przez cały tydzień) odbywają się Minilaby w laboratoriach – zajęcia są przeznaczone dla zwiedzających powyżej 9. roku życia. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj KLIK.

Świat Labiryntów (Bliziny, Kaszuby)

Twoje dziecko lubi labirynty? W takim razie koniecznie musicie odwiedzić wielki Świat Labiryntów na Kaszubach. Znajdziesz tam labirynt wymagające ruchu: labirynt w polu kukurydzy, labirynty panelowe, labirynt drewniany, jak i labirynty wymagające logicznego myślenia. Są też łamigłówki, puzzle i inne gry logiczne. Więcej dowiesz się tutaj KLIK.

Miasteczko Twinpigs (Żory, Śląsk)

Miasteczko znajduje się w Żorach, więc osoby mieszkające na Śląsku mają całkiem blisko do tego miejsca. Miasteczko to rozrywka dla całej rodziny. Jeśli zawsze chcieliście zwiedzić Amerykę, to wystarczy udać się do tego miejsca. Meksyk? Hawaje? Dziki Zachód? A może Las Vegas? To wszystko- i jeszcze więcej- znajdziecie w Miasteczku Twinpigs. Szeroki uśmiech będzie towarzyszył dziecku przez cały dzień, jak całej Twojej rodzinie. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Twinpigs KLIK.

Makieta Kolejowa (Borówiec, Wielkopolska)

Niesamowite miejsce dla każdego fana i fanki koleji. Na powierzchni ponad 250m² powstała makieta wykonana jest w skali H0, czyli 1:87 rzedstawiająca koleje europejskie poruszające się wśród krajobrazów współczesnej Europy. Na makiecie porusza się 12 składów kolejowych, które mijają się i pozostają w biegu według ciągle zmieniającego się rozkładu jazdy. Oprócz pociągów po makiecie poruszają się samochody i samoloty. Na dodatkowej powierzchni około 150 m² powstaje makieta odzwierciedlająca Polski krajobraz. Więcej o makiecie dowiesz się tutaj KLIK.

Magiczne Ogrody (Janowiec/Trzcianki, lubelskie)

Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkryjesz bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty oraz ciuchcię, place zabaw, karuzele, plażę, tratwy, tunele czy też zamek wróżek. W 2015r. Polska Organizacja Turystyczna przyznała Ogrodom Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2015. Więcej o makiecie dowiesz się tutaj KLIK.

Inwałd Park (Małopolska)

Propozycja nie na jeden, ale kilka dni, bo w niewielkiej miejscowości Inwałd w Małopolsce powstały aż 4 różnoradne parki tematyczne, m.in. Park Miniatur, Park Dinozaurów, czy Park Średniowieczny. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj KLIK.

Wycieczka w góry / nad morze / jezioro

Jeśli Twoje dziecko nie jest już maluchem i lubi aktywnie spędzać czas, zorganizuj wycieczkę po górach. Niezapomniane widoki, niekończące się rozmowy, drobna nauka o dzikich zwierzętach, pokazanie jak nasza matka natura jest piękna i jak bardzo potrzebna. Dodatkowo wspólny posiłek w schronisku na szczycie, na który dotarliście razem. Mieszkasz nad morzem? Super! Wybierzcie się na spcare w poszukiwaniu muszelek czy innych skarbów. A może wolicie jeziora czy rzeki? Gdziekolwiek mieszkacie skorzystajcie z przyrody, którą macie blisko. 

Park linowy 

To dla wszystkich aktywnych dzieci i rodziców. W parku linowym można się niesamowicie dobrze bawić. Pokonywać przeszkody te lądowe i te na wysokościach. Kładki, tunele, siatki i pętle, drabinki i linowe uchwyty. To wszystko tworzy niesamowity tor przeszkód, który trzeba pokonać. Po przebrnięciu przez ten trudny tor, uczucie zadowolenia, satysfakcji i dumy towarzyszy przez długi czas.

Piknik

Zabierz swoją rodzinę na łono natury. Wystarczy duży koc, kosz piknikowy lub torba, kilka smakołyków i przekąsek, coś do picia i można ruszać w drogę. Podczas pikniku możesz zadbać o rozrywki. Możecie turlać się w trawie, kopać piłkę, grać w kalambury albo uprawiać zapasy. Zabaw jest wiele, uwolnij swoją wyobraźnię.

Podobnych pomysłów w głowie rodzi się na pewno więcej. Mamy nadzieję, że spędzenie tego dnia poza domem sprawi dzieciakom i Wam dużo radości i uśmiechu. 

A my od siebie chcielibyśmy wszystkim, tym najmniejszym i tym większym dzieciom życzyć tego, co w życiu najważniejsze - szczęścia, samych dobrych chwil, tylko uśmiechniętych min i żeby nigdy nie zabrakło Wam sił na spełnianie swoich marzeń. 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl