Dzień Dziecka na zielono, czyli najlepsze prezenty dla małych ekologów 0
Dzień Dziecka na zielono, czyli najlepsze prezenty dla miłośników przyrody

Już 1. czerwca będzie kolejna okazja, aby dać dzieciom prezenty. Tak, kolejna, co oznacza również, że oprócz radości "z dawania", niektórzy będą mieli trudności ze znalezieniem prezentów dla dzieci, które mają już mnóstwo zabawek. A inni będą przerażeni, że potem te (niepotrzebne) zabawki zalewają wysypiska śmieci. A co by było jakbyśmy spróbowali dać dziecku prezent z myślą o przyszłości? Ich przyszłości. I nie, nie chodzi nam tutaj o zakładanie lokat oszczędnościowych (choć to pewnie nie jest zły pomysł, ale które dziecko ucieszy się z prezentu, który dostanie za kilkanaście lat?), ale o prezenty, które mogą czegoś nauczyć, coś pokazać i coś ważnego przekazać. Z taką wizją przygotowaliśmy właśnie dla Was listę pomysłów na prezenty dla dzieci, którego pomogą im zbliżyć się do przyrody, świata czy otworzyć oczy na ekologię. Nigdy przecież nie jest za wcześnie, żeby być dobrym :-) 

Dla maluszków

Blisko Natury dla najmłodszych

Jeśli myślcie, że do ekologii trzeba dorosnąć, to mamy dla Was miłą niespodziankę - nową serię książeczek "Blisko Natury". Seria ta (na razie) składa się z 2 pozycji, które opowiadają o losach kaczuszki i myszki. Nas zachwyciło, że książeczki zostały drukowane ekologicznymi farbami na kartonie w 100% pochodzącym z recyklingu. 

[product id="1287, 1288"]  

Owocowo-warzywne gryzaki 

Naturalne kauczukowe gryzaki marki Oli & Carol zostały zaprojektowane przez samą Matkę Naturę. Są miękkie i idealnie dopasowane do niemowlęcych rączek. Kolekcja warzyw i owoców została stworzona po to, aby już od pierwszych miesięcy życia wpajać dzieciom miłość do tych zdrowych darów natury, jednocześnie dając im radość zabawy i wspierając prawidłowy rozwój. 

[product id="1728, 1729, 1730"]  

Dla przedszkolaków

Żubr Pompik, czyli wędrujemy po Polsce

Cykl książek o przygodach sympatycznego żubra Pompika i jego ciekawskiej siostry Polinki pozwala małym czytelnikom zgłębić tajemnice mieszkańców polskiej przyrody. Każda książeczka zawiera mnóstwo przyrodniczych ciekawostek podanych w bardzo przystępnej formie. Cudowne wprowadzenie do zwiedzania okolicznych lasów. 

[product id="1284, 804, 1290"]  

Kreatywne eko-kolorowanki byHANA

Interaktywne zeszyty ćwiczeń byHANA są pełne ekscytujących zadań, które rozwijają wyobraźnię dzieci, pamięć, uwagę i kreatywność w zabawny sposób. Zeszyty byHANA zostały wyprodukowane na wyjątkowym papierze wykonanym ze skórki owoców cytrusowych, winogron, oliwek. Papier nadaje się do recyklingu i biodegradacji. Zeszyty są więc nie tylko kreatywnie zaprojektowane, ale i wprodukowane z myślą o ekologii i estetyce.

[product id="904, 902, 903"]

Mały przyrodnicy 

Dla małych przyrodników mamy również kolorowanki połączone z wiedzą o przyrodzie i ekologii. W książeczkach znajdziecie ciekawe informacje o roślinach, liczne ich zdjęcia, które pomogą zapamiętać wiele gatunków drzew, oraz obrazki do kolorowania, utrwalające zdobytą wiedzę. Dzięki dołączonym naklejkom zabawa w przyrodnika będzie jeszcze ciekawsza!

[product id="1561, 1564, 1286"]

Dla starszaków

Chcę coś zmienić! 

Masz w domu małego aktywistę lub aktywistkę? Wykorzystaj to! Świat możemy zmieniać na lepszy bez ograniczeń wiekowych. Twoje dziecko interesuje się ekologią? Świetnie - poczytaj z nim Ratujmy Ziemię. Nie jecie w domu mięsa, a Twój syn/córka, chciałaby do tego zachęcić swoich kolegów - pocztaj mu Wegebajki. A może szkoda mu orangutanów i chciałby im pomóc? Nie ma sprawy - Majka podpowie co może dla nich zrobić. 

[product id="1289, 2392, 1560"]

 

Mamo, tato, gdzie to wyrzucić?

Czy Wasze dziecko zadało już Wam może pytanie z cyklu "gdzie [tu wstaw jakikolwiek śmieć] wyrzucić?"? Jeśli tak, to wspaniale, bo po pierwsze wie, że śmieci należą do ... śmieci, a po drugie już wie, że śmieci się segraguje. Jeśli nie, to oczywiście nic straconego - na naukę nigdy nie jest za późno. Natomiast, czy należycie do pierwszej, czy drugiej grupy, to temat śmieci warto aktywnie z dzieckiem omówić. Pomóc Wam w tym mogą różne książki: 

[product id="1282, 2242, 1283"]

Planszówki o przyrodzie

Macie w domu miłośników gier planszowych? Pewnie tak, bo w każdym w domu taka osoba się znajdzie. Pozostając w temacie przyrody, mamy dla Was dwie propozycje gier, które są właśnie w tym temacie. Pierwsza gra, "Niezłe Ziółka", pozwala graczom wcielić się w zapalonych ogrodników, którzy starają się wyhodować najlepsze zioła a następnie przesadzić je do jednego z czterech dostępnych naczyń. Druga gra, "Żubr Pompik", to gra, w której gracze będą ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie, a przy okazji dowiedzą się, jakie zwierzęta mieszkają w Puszczy Białowieskiej.

[product id="730, 731"] 

Jak widzicie jest w czym wybierać, jeśli chcecie dać dzisiaj prezent, ale z myślą o przyszłości. Podarujcie dzieciom miłość do przyrody, do otoczenia i wszystkiego dookoła. 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl