Jak zaangażować się w Świąteczną Zbiórkę Żywności 0
Jak zaangażować się, również wirtualnie, w Świąteczną Zbiórkę Żywności

 

Już od ponad  20 lat podczas Świątecznej Zbiórki Żywności Banki Żywności pozyskują pełnowartościowe produkty dla najuboższych. W Polsce ok. 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli miesięcznie dysponuje kwotą poniżej 600 zł. Dla tych osób codziennym wyzwaniem jest decyzja, czy pieniądze wydać na rachunki, leki czy jedzenie. Pandemia niestety dodatkowo pogorszyła sytuację wielu z nas – utrata pracy, bankructwa firm, przymusowa izolacja spowodowały, że potrzebujących przybywa i coraz więcej ich zwraca się o pomoc do Banków Żywności.

Zbliżające się Boże Narodzenie to szczególny czas, wyjątkowych gestów i darów dla drugiego człowieka. Dlatego chcemy, aby wszystkie wigilijne stoły były zapełnione – wspólnie uratujmy te Święta i podarujmy osobom w trudnej sytuacji życiowej produkty o długim terminie ważności, takie jak: olej, mąka, makaron, kasza, przetwory, bakalie czy słodycze

Jak możesz pomóc?

Ze względu na bardzo wyjątkową sytuację, zbiórka żywności w tym roku została również uruchomiona online. Klikając POMAGAM można kupić symboliczny koszyk artykułów. Dzięki pozyskanym środkom Banki Żywności zakupią artykuły i przekażą je do podopiecznych organizacji pomocowych, z którymi współpracują oraz do osób na kwarantannie i poszkodowanych przez pandemię. Dla każdego darczyńcy przygotowano w ramach podziękowania świąteczną inspirację kulinarną w formie e-booka – przepisy podarowali Lara Gessler, Aneta i Jan Kuroniowe oraz Gaja Kuroń. 

Możesz również podrzucić produkty do koszy poustawianych między innymi w Lidlach, Kauflandach, Tesco, a w piątek i w sobotę również w Auchan i wybranych Biedronkach. 

Można również pomóc swoim czasem i poinformować znajomych i rodzinę o tej akcji - a nuż oni do niej dołączą!

Jak działają Banki Żywności?

Naszą misją jest ratowanie jedzenia przed zmarnowaniem i przekazywanie go potrzebującym. 31 Banków Żywności w całej Polsce codziennie odbiera ze sklepów i od producentów niesprzedane, ale dobre jakościowo produkty. Są to zazwyczaj owoce i warzywa, napoje, mleko, sery, pieczywo. Następnie przekazujemy je do organizacji pomocowych, np. jadłodajni, domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych, noclegowni, hospicjów, domów dziecka czy ośrodków wsparcia dla samotnych matek.

Dodatkowo dwa razy w roku, w okresie wielkanocnym i przed Bożym Narodzeniem, organizujemy zbiórki żywności, ponieważ chcemy w tym szczególnym czasie zapewnić podopiecznym także brakujące produkty, których nie ratujemy na co dzień – a więc te z długim terminem ważności, m.in.: mąkę, kaszę, cukier, makaron, olej, przetwory, bakalie czy słodycze. Zależy nam na tym, żeby osoby potrzebujące mogły przygotować pełnowartościowe posiłki i spędzić Święta tak jak każdy z nas – przy zapełnionym stole, w spokojnej i domowej atmosferze.

Panda Wanda i Banki Żywności

Marnowanie, a raczej nie-marnowanie jedzenia to temat dla nas bardzo ważny, bo to szalenie wielki problem. Dlatego za każdy sprzedany worek na chleb i siatki na owoce i warzywa przekażemy 1zł dla Banków Żywności. A 1zł to koszt przekazania 8 kg żywności, a 8 kg to AŻ 16 POSIŁKÓW. Dlatego kupując 1 worek, fundujesz 16 posiłków!  ⁣

[product id="2775, 2776"] 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl