Jak zmieniliśmy świat na lepszy, czyli podsumowanie Q1 2021 0
Jak zmieniliśmy świat na lepszy, czyli podsumowanie Q1 2021

Jak zawsze po zakończonym kwartale robię podsumowanie naszych wspólnych działań. Robię to nie tylko dla Was, że ale również dla siebie, bo doskonała motywacja do dalszego działania. Wszystkie te działania pokazują, że razem i małym krokami naprawdę możemy zmieniać świat na lepszy. 

Społeczne zaangażowanie Pandy Wandy opiera się na kilku filarach:

 1. mamy produkty, których procent lub określoną kwotę ze sprzedaży przekazujemy wybranym organizacjom,
 2. angażujemy się w wybrane akcje, wydarzenia czy święta 
 3. edukujemy i promujemy dietę roślinną przez przepisy, a ekologiczne życie przez porady 

Regularne wsparcie

Moja ulubiona forma pomocy i zaangażowania społecznego, czyli każdy zakup to wsparcie / pomoc. Ulubiona, bo działa automatycznie (wystarczy kupić i już pomagasz) i nagradza każdego (osoba, która kupi ma dobry produkt, my mamy sprzedaż, producent ma zysk, a fundacja wsparcie).

Jakie mamy wyniki za 1. kwartał? Zasadziliśmy kolejne drzewa i przekazaliśmy 895 zł dla ludzi, którzy na codzień zajmują się dobrem: 

 • 2753 nowych drzew, które zasadzi w naszym imieniu Eden Reforestation Projects za każde zamówienie oraz za sprzedaż wybranych produktów. Więcej o współpracy TUTAJ
 • 120 zł ze sprzedaży naszych eko-misek z kokosa z logo Panda Wanda dla organizacji Otwarte Klatki, która pomaga hodowlanym zwierzętom. To nasza najdłuższa współpraca do tej pory i mam do niej szczególny sentyment.
 • 230 zł ze sprzedaży moich ukochanych ręczników Osushka dla Fundacja MARE, która dba o nasze morze. Te ręczniki to w ogóle jest HIT i czekam, aż zachwyci się nimi cała Polska, a wtedy MARE z naszą pomocą wysprząta cały Bałtyk ;-)
 • 130 zł ze sprzedaży naszych wielorazowych woreczków na chleb i warzywa przekazaliśmy Bankom Żywności, które będą mogły za to uratować przed zmarnowaniem aż 1040 kg jedzenia, a to oznacza 2080 posiłków! 
 • 315 zł ze sprzedaży kubeczków menstruacyjnych przekazaliśmy Akcja Menstruacja, która walczy z ubóstwem menstruacyjnym
 • 100 zł ze sprzedaży miski kokosowej z ręcznie namalowaną tęczą przekazaliśmy Kampania Przeciw Homofobii, która przeciwdziała przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową 

Wyjątkowe akcje

W każdym też kwartale mają miejsca różne wydarzenia, czasem planowane, jak np. WOŚP, czasem nieplanowane, jak np. pożary lasów czy katastrofy ekologiczne, w których staramy się brać udział. W mijającym kwartale również nie byliśmy bierni:

 • 1200 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z licytacji naszych produktów na Allegro. W tym roku, po przeczytaniu regulaminu WOŚP zdecydowaliśmy się na wystawienie produktów do sprzedaży. W sumie wystawiliśmy 27 produktów - 25 misek w kształcie serca, personalizowaną szczotkę oraz serduszkowy lunchbox. Wszystkie produkty zostały sprzedane, a miski, pomimo perturbacji i opóźnienia, dotarły do wszystkich Allegrowiczów.
 • 300 kubeczków menstruacyjnych dla najbardziej potrzebujących przekazanych dla Akcja Menstruacja w ramach akcji #okrespoMOCY. W Polsce mamy wiele osób, których dotyczy problem ubóstwa menstruacyjnego, którego rozwiązaniem może być kubeczek menstruacyjny. Akcja Menstruacja zdecydowała się zorganizować zbiórkę na zakup 150 kubeczków dla potrzebujących, a my obiecaliśmy, że za każdy kubeczek sfinansowany podczas zrzutki, my damy jeden od siebie. Zbiórka bardzo się powiodła i udało się uzbierać kwotę na zakup 300 kubeczków, więc my przekazaliśmy 300 od siebie. To była do tej pora nasza największa pomoc i jestem z niej bardzo dumna. 
 • 475 zł za zamówienia złożone w Dniu Kobiet przekazaliśmy Fundacji Centrum Praw Kobiet. Niestety, zjawisko przemocy wobec kobiet dalej istnieje. W Polsce co 3 kobieta doświadczyła przemocy fizycznej ze strony partnera. Panda Wanda, założona i prowadzona przez kobiety, nie może przejść obok tego obojętnie. Dlatego postanowiliśmy, że 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, wesprzeć działania fundacji Centrum Praw Kobiet, która od 26 lat pomaga kobietom doświadczonym przemocą. Za każde zamówienie złożone 8.03 obiecaliśmy 5 zł, a że zamówień było 95, to przekazaliśmy 475 zł, które będzie można przeznaczyć na:
  • 15 spotkań pierwszego kontaktu (30 zł kosztuje jedno spotkanie)
  • 10 noclegów w schronisku dla kobiet (47 zł kosztuje jedna noc)
  • 5 pakietów prawno -psychologicznych (85 zł kosztuje pomoc prawna i psychologiczna)

Wydarzenia

Aktywnie braliśmy udział w w kilku wydarzeniach:

 • Veganuary - jak co roku na całym świecie styczeń poświęcony jest diecie roślinnej. Panda Wanda jest 100% vegan, dlatego jest dla mnie szczególnie ważne, aby dołączyć aktywnie do tej akcji i promować posiłki roślinne. W tym roku podzieliliśmy się ponad 15 przepisami, które były zapisane przez ponad 2000 osób
 • EkoOkres - W Unii Europejskiej rocznie zużywa się prawie 50 miliardów jednorazowych środków higienicznych takich jak podpaski i tampony co generuje około 590 000 ton odpadów, dlatego bardzo chętnie dołączyliśmy do akcji #ekookres promującej ekologiczne produkty do menstruacji. Podczas trwania akcji opowiadaliśmy o naszych ulubionych produktach: majtki menstruacyjne, podpaski wielorazowe i kubeczki menstruacyjne, a ze specjalnego kodu zniżkowego skorzystało ponad 120 osób!  
 • Godzina dla Ziemi - w ostatnią sobotę marca między 20:30 a 21:30 była Godzina dla Ziemi. Jak co roku dołączyliśmy do tej akcji i podczas "Godziny dla Ziemi" wyłączyliśmy Panda Wandę, a każdy, kto podczas tej godziny chciał zrobić zakupy dostawał komunikat, że trwa Godzina dla Ziemi. 

Wyróżnienia

Pomoc i wsparcie ludzi i organizacji daje dużo motywacji, ale bardzo miło jest również zostać docenionym i wyróżnionym, tym bardziej, gdy wyróżniającym są renomowane portale jak Czytamy Etykiety. W lutym odbył się kolejny Plebiscyt Czytamy etykiety, a my byliśmy nominowani w kategorii "Drogeria Internetowa 2020".

W naszym sklepie

Pomoc pomocą, ale wiadomo, że jeśli sklep nie będzie się rozwijał i sprzedawał, to pomocy nie będzie, więc cały czas się rozwijamy i poszerzamy ofertę. Jeśli chodzi o wybór marek, to przede wszystkim stawiam na polskie/lokalne marki, a w drugiej kolejności są marki zagraniczne z unikalną ofertą.

W pierwszym kwartale wprowadziliśmy 6 nowych polskich marek:

Bardzo mnie też cieszy, że dostajemy dużo ofert od lokalnych manufaktur, bo to pokazuje, że rynek rośnie, a trend eko, może wkrótce stać się już nie trendem, ale czymś na stałe. Oprócz polskich marek, pojawiło się też sporo wyjątkowych nowości zagranicznych:

 • Zao Make-Up - francuskie naturalne produkty do makijażu w wymiennych opakowaniach
 • Last Object - wielorazowe patyczki do uszu, chusteczki z certyfikatem GOTS i płatki do demakijażu
 • Tastea Heaven - ziołowe mieszanki z Grecji
 • Le Papier - naturalne balsamy i pomadki do ust w opakowaniu z papieru
 • Konjac Sponge Company - ponad 20 rodzajów gąbek konjac
 • Just T - organiczne, etyczne, ekologiczne herbaty w estetycznych opakowaniach 

Wychodząc również naprzeciw oczekiwaniom i zapytaniom klientów wprowadziliśmy dwa ułatwienia:

 • przesyłki zagraniczne
 • PayPo, czyli płatności do 30 dni od złożenia zamówienia

Oprócz tego w paczkach z zamówieniam pojawiły się 2 nowe przepisy z pięknymi ilustracjami Vannessy Chromik, podzieliśmy się kolejnymi eko poradami oraz roślinnymi przepisami.

⁣Co dalej?

W następnym kwartale możecie spodziewać się zupełnie nowych produktów (w tym kilka mega nowości, których nie było w Polsce!), czeka też już w kolejce kilka nowych marek z Polski, mamy przygotowane nowe przepisy, kolejne #poradypandy oraz .... pachnące niespodzianki.

Niezmiennie dziękuję, że jesteście z nami i zmieniacie z nami świat na lepszy ⁣

Ewa i ekipa Pandy Wandy

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl