Liście jako innowacyjna alternatywa dla klasycznej skóry. Marka Beleaf 0
Liście jako innowacyjna alternatywa dla klasycznej skóry

Beleaf to zdecydowanie wyjątkowa marka tworząca wyjątkowe produkty - portfele i torby z ... liści. Tak, dobrze czytacie liści, których mamy pod dostatkiem, są ekologiczne, naturalne, a do tego mają absolutnie wyjątkowy wygląd. Każdy produkty marki Beleaf jest tworzony z liści drzewa tekowego. 

Drewno tekowe

Teczyna, drzewo tekowe (Tectona L.f.) – rodzaj drzew z rodziny jasnotowatych. Należą do niego 3 gatunki występujące naturalnie tylko w południowej i południowo-wschodniej Azji[3]. Tworzą tutaj rozległe lasy monsunowe. Ich siedliskiem są obszary do 900 m n.p.m. Z drzew tych pozyskiwane jest drewno tekowe, które ze względu na znaczną naturalną zawartość substancji oleistych i kwasu krzemowego nie nasiąka wodą i jest odporne na działanie czynników chemicznych (m.in. wykonywano z niego obudowy akumulatorów) oraz biologicznych (w tym termitów). Podczas suszenia prawie nie zmienia objętości (nie kurczy się). Świeże drewno ma jasnożółtą barwę i intensywny, przyjemny zapach, później brązowieje.

Jak wygląda proces tworzenia "skóry z liści"?

Gdy tylko drzewo tekowe zrzuci liście, są one natychmiast zbierane i wprowadzane do produkcji. Tam rozpoczyna się proces inspirowany recyklingiem papieru. Na początku liście są zmiękczane w dużej ilości wody. Podczas gdy liście moczą się, rozpoczyna się proces barwienia. Aby to zrobić, naturalne barwniki mineralne są rozpuszczane w wodzie i wchłaniane przez liść.

Zabarwione liście są następnie odtłuszczane i ściskane razem z celulozą pod ciśnieniem. I tak tworzy się super lekki, wytrzymały i ekologiczny materiał z liści.

Naturalne barwniki

Skóra liściasta  w produktach BELEAF jest dostępna w siedmiu różnych kolorach. Ponieważ do produkcji używane są tylko opadnięte liście tekowe, są one początkowo wyblakło-brązowe, jak wariant kolorystyczny „Cashew Beige”. Sześć pozostałych kolorów jest barwionych przyjaznymi dla środowiska naturalnymi kolorami mineralnymi w ramach procesu produkcyjnego.

Jakie są zalety produktów ze skóry z liści?

  • NATURALNE & WEGAŃSKIE. Każda "skóra" składa się zasadniczo z liści tekowych i jest odmianą dla wegańskiej skóry. Oczywiście żadne drzewo nie jest ścinane na potrzeby produkcji tego materiału.
  • SOLIDNE. Liście tekowe od wieków były cenione jako tani materiał budowlany w Azji. Jednak dopiero połączenie tej tradycyjnej sztuki z dzisiejszą technologią umożliwia jej wykorzystanie do produkcji takich przedmiotów jak torby, portfele czy obudowy akumulatorów.
  • LEKKIE. Mało kto kojarzy lekkość ze swoim portfelem. Jednak portfele BELEAF również tutaj korzystają z naturalnych właściwości liści tekowych. Łączą w sobie właściwości skóry zwierzęcej z bardzo niską wagą.
  • WYJĄTKOWE. Każdy arkusz jest wyjątkowy. Dla każdego z nich natura łączy kolor i słoje z niewyobrażalną kreatywnością. I zanim został zebrany z ziemi, przez wiele miesięcy opierał się potężnym sztormom i palącemu słońcu. Wraz z celulozą jako materiałem nośnym i cienką jak wafel warstwą wosku syntetycznego do uszczelniania, Twój BELEAF składa się z kilku takich wyjątkowych arkuszy. I właśnie to sprawia, że każdy LEAF jest wyjątkowy.

Produkty z liści marki BELEAF

Kierując się mottem „Wyjmij zwierzę z łańcucha dostaw”, BELEAF reprezentuje wysokiej jakości i innowacyjne produkty wykonane z innowacyjnej skóry liściastej. W naszej ofercie znajdziecie kilka modeli portfeli i portmonetek oraz torby marki Beleaf:

[product id="3679, 3673, 3674"] 

[product id="3676, 3670, 3669"] 

 

Przy okazji polecamy również artykuł na temat ekologicznych toreb z papieru:

Ryczka.pl, czyli cuda z papieru

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium