Marki Pandy Wandy: FRUU 0
Marki Pandy Wandy: FRUU

Kto by pomyślał, że owoce mogą zostać przekształcone w kosmetyki? Cóż, najwyraźniej FRUU!

Jeśli mielibyśmy opisać markę FRUU w kilku słowach to byłoby to 100% biodegradowalne, wegańskie balsamy do ust na bazie owoców. FRUU powstało w 2015 roku w Wielkiej Brytanii. która opracowała przełomową koncepcję, że produkty uboczne z owoców mogą być wykorzystywane do tworzenia naturalnych i zrównoważonych produktów do pielęgnacji skóry.

Balsamy do ust FRUU są pierwszymi, które używają ponad 70% składników na bazie owoców

Produkty FRUU są w dużej mierze wytwarzane ze składników, które są ekstraktowane i pochodzą z ponad 15 różnych rodzajów owoców! Dlaczego jest to ważne, bo kupując "normalne" pomadki do ust jemy 1,7 kg produktów ubocznych ropy naftowej (dzień dobry wazelino!) za pomocą sztyftów do ust i balsamów do ust w swoim życiu. Jest to na prawdę szokujące, że aż 90% dostępnych produktów do ust składa się niemal wyłącznie z produktów ubocznych ropy naftowej.

Ponadto, większość naturalnych balsamów do ust zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego (najczęściej jest to wosk pszczeli), przez co nie mogą być używane przez wegan. Niektóre pomadki zawierają nawet niepożądane barwniki, takie jak karmin (chrząszcz w proszku) i ekstrakt z korzenia alkanetu (potencjalny czynnik rakotwórczy).

Lista pozytywów produktów FRUU wydaje się ciągnąć dalej; dzięki wykorzystaniu ubocznych produktów, które powstają przy produkcji produktów z owoców FRUU zamienia potencjalnie nieużywane lub zmarnowane materiały w autentycznie owocowe balsamy do ust, a przy tym generuje dodatkowe dochody dla drobnych producentów owoców.

Zespół FRUU

Terence Chung założył firmę FRUU, gdy zdał sobie sprawę, że większość istniejących na rynku produktów do pielęgnacji ust jest nieatrakcyjna i niedostępna dla młodych ludzi ze względu na wysoką cenę i nieciekawy marketing. Jako biochemik z wyszktałcenia, które dużo zajmował się badaniami naukowymi, był jednak nowicjuszem w dziedzinie technologii kosmetycznej. Dlatego Terence zgromadził dogłębną wiedzę z literatury naukowej, a także z doświadczonymi formulatorami. Obecnie Terence uczy w London College of Fashion, gdzie rozwija i dostarcza warsztaty na temat praktycznej produkcji różnorodnych rodzajów produktów kosmetycznych na kursie Cosmetic Science Degree.

 
 
 
Oprócz Terence'a, w zespole FRUU znajdziecie również Kelly i Theresa'ę. Kelly jest kierowniczką operacyjną, a jej pseudonim to C3PO, bo Kelly trochę sięmartwi. Z drugiej strony jest osobą, która dba o to, aby wszystko działało jak zegarku w centrali FRUU. W głębi duszy (szzz) jest bardzo uroczą i troskliwą osobą. Uwielbia dobre jedzenie, podróżuje i ogląda filmy z kotami. Oprócz Kelly jest jeszcze Theresa, która jest dziennikarką, prezenterkę i po prostu "beauty junkie". Do Theresa'y przychodzimy ze wszystimi sprawami, które dotyczą urody:-) 
 
Produkcja
 
Wszystkie balsamy do ust FRUU powstają w Wielkiej Brytanii z organicznych składników (soil-association approved) w możliwie najniższej temperaturze, aby zminimalizować utratę składników odżywczych. Balsamy do ust FRUU są na bieżąco poddawane ocenie bezpieczeństwa przez wykwalifikowanych asesorów UE, aby zagwarantować bezpieczeństwo naszych produktów.
 
Korzystając z kreatywnych procesów formułowania, FRUU udało się stworzyć gamę 98-100% naturalnych, organicznych i wegańskich przyjaznych balsamów do ust z kluczowymi składnikami owocowymi, takimi jak olej kokosowy, masło z mango i olej z awokado. W połączeniu ze składnikami nawilżającymi skórę, takimi jak aloes i ekstrakt z banana, balsamy do ust FRUU zapewniają długotrwałe nawilżenie i przywracają naturalną wilgotność bolącym i spierzchniętym ustom.
 
Obecnie FRUU oferuje 10 różnych smaków balsamów pielęgnujących:
 

Od niedawna, w odpowiedzi na potrzeby klientek, które chciały mieć organiczne, naturalne balsamy, które również nadawałby ustom kolor, FRUU wprowadziło nową kolekcję składającą się z 10 naturalnych koloryzujących balsamów do ust 

FRUU jest dumne, że udało im się stworzyć produkty, które są tanie, trwałe, w 100% biodegradowalne, wolne od okrucieństwa, przyjazne weganom i świeże.

W Polsce balsamy do ust FRUU możecie kupić tylko w naszym sklepie z czego jesteśmy bardzo dumni. Wpadajcie wybrać swoją ulubiony balsam TUTAJ, ale UWAGA, ich używanie uzależnia ;-)

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium