Marki Pandy Wandy - Georganics 0
Marki Pandy Wandy - Georganics

Firma

Początki marki Georganic sięgają 2014 roku, kiedy Alessandro Rocchi zaczął robić małe partie pasty do zębów głównie dla siebie i znajomych. Zachęcony pozytywnymi reakcjami najbliższych wkrótce Alessandro zaczął wystawiać swoje pasty na lokalnym targu w Crystal Palace. Dobre opinie i coraz większe zainteresowanie sprawiły, że Alessandro zdecydował się na dalszą realizację pomysłu. I tak w 2015 roku powstało już oficjalnie Georganics - firma, która zajmuje się produkcją naturalnych i wolna od tworzyw sztucznych produktów do pielęgnacji jamy ustnej.

W 2016 roku zespół Georganics przeniósł się z południowego Londynu do West Sussex, niedaleko miasta Haywards Heathgdzie, gdzie pracuje z pięknej, przerobionej stodoły na wsi. Geogranics współpracuje z lokalnymi dostawcami, a niewielki, ale oddany zespół nadal wykonuje wszystkie swoje produkty na miejscu. Dzisiaj Georganics to jednym z najbardziej zaufanych producentów naturalnych produktów do pielęgnacji jamy ustnej w Europie.

Większość z nas akceptuje, że dobra higiena jamy ustnej polega na codziennym czyszczeniu zębów. Ale nie zawsze rozważamy wpływ spożywania syntetycznych chemikaliów występujących w produktach komercyjnych. Alessandro zadał sobie takie pytanie: czy te wszystkie chemikalia są naprawdę potrzebne? Badania wkrótce podkreśliły, że przyroda oferuje nam już wszystko, czego potrzebujemy, aby dbać o nasze zdrowie jamy ustnej. Tak narodził się Georganics.

Georganics zaczął od stworzenia w pełni naturalnego asortymentu środków do pielęgnacji jamy ustnej, który jest w 100% pozbawiony okrucieństwa, nie zawiera toksyn i jest przyjazny dla środowiska. W Georganics uważa się, że stosowanie środków chemicznych w celu utrzymania zdrowych zębów i dziąseł nie jest konieczne. Zamiast tego używają składników z czystych, organicznych źródeł, które są bezpieczne dla wszystkich. 

Wartości

Od składników, przez minimalne marnotrawstwo przy opakowaniu, po przejrzystość we wszystkich procesach produkcyjnych, Georganics reprezentuje krótki, ale silny zestaw wartości, który zobowiązuje ich do najwyższej jakości i najmniejszego możliwego negatywnego wpływu.

FAKTYCZNIE NATURALNIE

Nie wszystkie "naturalne" pasty do zębów są tym, za co się podają. Wielu wciąż używa syntetycznych składników, takich jak uwodniona krzemionka lub fluor - składniki, które finalnie konsumujemy przy używaniu. We wszystkich produktach Georganics używane są wyłącznie czyste, naturalne i organiczne składniki. Oznacza to, że jesteśmy w stanie spojrzeć Ci prosto w oczy, gdy mówimy ci, że to naturalna pielęgnacja jamy ustnej. 

ZRÓWNOWAŻONY

Wszystkie produkty Georganics są wytwarzane ręcznie w małych partiach. Są wykonane z naturalnych składników, które są pozyskiwane tak lokalnie, jak to tylko możliwe. Również opakowania są zaprojektowane tak, aby nie wytwarzać żadnych odpadów i nie dorzucać kolejnego plastiku. Dzięki Georganics możemy bezpiecznie zadbać o higienę jamy ustnej wiedząc, że nie robimy szkody naszej planecie, czy zwierzętom.

FAIR

Wszystkie nasze składniki są pochodzenia etycznego i ekologicznego lub spożywczego, gdzie to możliwe. Georganics nie stosuje żadnych testów na zwierzętach, prawie wszystkie produkty są zgodne z normami wegańskimi i jak można się spodziewać, ślad ekologiczny Goerganics jest bardzo niski. Oprócz tego fair produktów i produkcji, Georganics jest również fair pracodawcą opłacając właściwie swoich pracowników.

Składniki

Filozofia Goerganics jest dość prosta - używają tylko naturalnych składników we wszystkich produktach do pielęgnacji zębów i unikają jakichkolwiek syntetycznych chemikaliów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia i środowiska.  Po prostu zawierają najczystsze i najlepsze składniki, jakie ma do zaoferowania natura, zwłaszcza składniki bogate w składniki mineralne, takie jak wapń, potas i naturalną glinę zamiast syntetycznych, takich jak fluor, gliceryna i lauroilosiarczan sodu (sl). Często spotkacie również oleje takie jak olej kokosowy, który działa jak naturalny konserwant.

Georganics nie stosuje żadnych syntetycznych składników, ponieważ uważają, że są niepotrzebne, a także, że udowodniono, że są szkodliwe zarówno dla nas, jak i dla naszych ekosystemów.

Georganics jest częścią PETA, nie stosuje testów na zwierzętach i oferuje większość produktów wegańskich. 

Opakowanie

To, co jest na zewnątrz, też się liczy. Opakowania Georganics, choć bardzo estetyczne, to jednak coś więcej niż tylko dobry wygląd. Są one tak zaprojektowane, aby nie zawierały plastiku, ulegały biodegradacji i podlegały recyklingowi. W ten sposób nic nie trafia na wysypisko śmieci.

W niektórych przypadkach niemożliwe jest całkowite uniknięcie nienaturalnych elementów. Przepisy higieniczne nakazują, że na przykład w zakrętkach słoiczków były plastikowe elementy. A podczas gdy rączki szczoteczek do zębów są wykonane z trwałych szwajcarskich lasów, szczeciny są wykonane z nylonu (bo alternatywą, na razie, byłaby sierść świni). Natomiast, chociaż te małe elementy są nieuniknione, przynajmniej wiesz, że robisz najlepszy etyczny wybór z możliwych.

Produkty

Wszystkie dostępne produkty marki Georganics dostępne u Pandy Wandy znajdziesz tutaj KLIK

Naturalna pasta do zębów KLIK

Naturalna pasta do zębów firmy Georganics została opracowana specjalnie w celu naturalnego oczyszczenia i remineralizacji zębów. Zawierająca węglan wapnia i wodorowęglan sodu formuła pasty jest bogata w niezbędne minerały: wapń, potas, magnez i naturalną krzemionkę organiczną. Jest to najbezpieczniejsza i najłagodniejsza pasta do zębów, stworzona przy użyciu wyłącznie najlepszej jakości składników, z których wszystkie są certyfikowane na podstawie żywności ekologicznej i spożywczej. Odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i typów zębów.

Naturalny proszek do zębów KLIK

Naturalne i nietoksyczne wodorozcieńczalne i aktywowane proszki wybielające na bazie węgla drzewnego działają poprzez polerowanie plam i płytek, które naturalnie tworzą się na naszych zębach. Ta całkowicie bezpieczna i szybka formuła jest wytwarzana bez użycia żadnych syntetycznych chemikaliów, takich jak nadtlenki, związki fluoru lub środki aromatyzujące. Używaj raz lub dwa razy w tygodniu, aby utrzymać naturalnie białe zęby.

Olej do płukania ust KLIK

Starożytna ajurwedyjska praktyka płukania ust olejem służy do wyciągania toksyn z organizmu. Olej ma kojące i naturalne właściwości przeciwdrobnoustrojowe zmniejszające działanie szkodliwych bakterii w jamie ustnej. Badania wykazały również, że regularna praktyka płukania olejem zmniejsza odkładanie się płytki nazębnej, jednocześnie usuwając plamy i naturalnie wybielając zęby. Naturalne i skuteczne mieszanki oleju kokosowego i przeciwbakteryjnych olejów eterycznych destylowanych parą wodną są doskonałą nietoksyczną alternatywą dla konwencjonalnych płynów do płukania jamy ustnej. Odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i typów zębów.

Tabletki do płukania ust KLIK

Te tabletki do płukania ust są wykonane z całkowicie naturalnych, zakwalifikowanych jako żywność składników nie zawierających żadnych toksycznych składników, takich jak fluor, gliceryna i SLS. Formuła wodorowęglanu sodu pomaga przywrócić prawidłową równowagę pH w jamie ustnej, utrzymać dobry stan zdrowia jamy ustnej i odświeżyć oddech. Tabletki są idealne do podróżowania, ponieważ są bardziej ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych płynów do płukania ust, gdyż unikasz niepotrzebnego transportu wody.

Eko szczoteczki do zębów KLIK

Całkowicie biodegradowalna rączka z bambusa pochodzi ze zrównoważonych, pozbawionych okrucieństwa źródeł. Włosie wykonane jest z nylonowych włókien, które nie zawierają BPA. Szczoteczki pomagają w osiągnięciu skutecznego czyszczenia podczas szczotkowania i spredawane są w opakowaniach nadających się w 100% do recyklingu.

Naturalna nić dentystyczna KLIK

Naturalna nić dentystyczna Georganics wykonana jest z ekologicznych źródeł, takich jak bambus i jedwab, pokryta naturalnymi woskami i aromatyzowana olejkiem eterycznym. Dzianinowa nić dentystyczna o grubości 30 metrów jest pakowana w bezzapachowy i nieplastikowy szklany pojemnik z metalową pokrywką dozującą, która pozwala na łatwe cięcie nici dentystycznej.

Naturalny suplement KLIK

Jeden z nielicznych suplementów na rynku opracowany specjalnie w celu uzupełnienia minerałów śladowych utraconych z powierzchni zębów. Najlepszym sposobem na stworzenie zdrowego uśmiechu przez całe życie jest dostarczenie organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje, aby naturalnie i skutecznie remineralizować zęby. A w celu uzupełnienia braków polecamy codziennie stosować jedną tablektę suplementu Georganics.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium