Marki Pandy Wandy - Little Difference 0
Marki Pandy Wandy - Little Difference

Poznajcie Sophie & Pete

Jest to para, która uwielbia tworzyć i chciała założyć firmę z "niewielką różnicą" (Little Difference). Sophie Stevens jest absolwentką geologii i artystką z Isle of Wight w Wielkiej Brytanii. Pete Oswald jest profesjonalnym narciarzem i producentem medialnym z Nowej Zelandii. Sophie wykonuje wszystkie prace, a Pete obsługuje większość nudnych rzeczy (jak konta i marketing).

Soph & Pete lubią podróżować po całym świecie; jeździć na nartach, jeździć na rowerze i wykonywać wszelkiego rodzaju zabawne przygody w pięknych miejscach. Rozpoczęli ten biznes, aby robić to, co kochają i finansować swoje przygody. Mają również nadzieję, że ich sztuka sprawia, że ludzie też się uśmiechają!

Po dobrej zabawie w naturze doceniamy naturalne piękno świata i wszystkie niesamowite doświadczenia, jakie nam daje. Dlatego Soph &Pete robią wszystko, aby prowadzić biznes w możliwie jak najbardziej ekologiczny sposób. I również dlatego rozpoczęli inicjatwyę 1 za 1, gdzie za każdą sprzedaną kartkę, przekazywane są pieniądze, aby zasadzić, hodować i chronić jedno drzewo! 

Misja Sophie & Pete:

  • Uczyń konsumenta i odbiorcę szczęśliwym i spełnionym dzięki unikalnie zaprojektowanemu produktowi, który oznacza, że dokonał "małej różnicy" na świecie.
  • Zrób pozytywny wpływ na środowisko naturalne, regenerując lasy na całym świecie dzięki sprzedaży każdej jednostki.
  • Sprzedawaj unikalny produkt, aby czerpać zyski, dzięki którym możemy żyć komfortowo, finansować nasze przygody i oszczędzać na przyszłość.

1 kartka = 1 drzewo

Każda kupiona kartka to jedno posadzone, hodowane i chronione drzewo na Madagaskarze! Do tej pory Little Difference zapłacił za sadzenie 2500 drzew w Etiopii i 47 500 na Madagaskarze - łącznie 50 000 drzew!

 

Jak to działa?
impact.jpg
Jest to możliwe dzięki fundacji zajmującym się zalesianiem, która posiadają plantacje zlokalizowane w obszarach, w których sadzenie drzew jest najbardziej potrzebne. Soph & Pete prowadzą ścisłą kontrolę wszystkich sprzedawanych produktów i przekazują wystarczającą ilość pieniędzy za każdy sprzedany produkt, aby starczyło na zasadzenie, hodowlę i ochronę co najmniej 1 drzewa, a w efekcie umożliwić stałe zalesianie. 
 The crew planting among some of the old growth
 
Zatrudnianie lokalnych mieszkańców
 
Organizacja charytatywna z siedzibą w Ameryce zatrudnia ludzi z lokalnej wioski do prowadzenia szkółek i sadzenia drzew w miejsach, w których konieczne jest ponowne zalesianie. Zapewnia to bardzo potrzebne zatrudnienie, edukację i wyprowadza ludzi z ubóstwa, ponieważ wylesianie (często spowodowane desperacją o przetrwanie) zniszczyło ich środki do życia. Teraz lasy są ŚRODKAMI ŻYCIA i zapewniają im przyzwoitą płacy, więc Soph & Pete inwestują również w ochronę drzew po zasadzeniu. Oprócz sadzenia tysięcy drzew kartki Little Difference również zapewniły miejscowym ludziom 500 dni pracy na obszarach, na których dokonuje się ponownego zalesiania.
 Sophie with some of the reforestation employees of the dry deciduous nursaries
 
Zapewnienie, że się dzieje - z wizytą na Madagaskarze!
 
Sadzenie drzew jest nadzorowane przez zewnętrzną organizację charytatywną, aby zapewnić, że wszystko się dzieje zgodnie z obietnicą, nie ma korupcji i że nowe lasy są chronione. Soph & Pete również sami odwiedzili organizację charytatywną, szkółki leśne, lasy i miejscową ludność, która sadzi drzewa na terenie Madagaskaru. Byli świadkami regeneracji lasów, powracających dzikich zwierząt, widzieli gleby, które ulegały stabilizacji, a lokalni ludzie byli wyrwani z biedy. Nowe lasy są obecnie źródłem utrzymania dla okolicznych społeczności, więc starają się chronić drzewa, a nie je ścinać.
 
 Soph planting a Mangrove propergule near Majunga
 
Materiały do kartek Little Difference
 
Do produkcji kartek Little Difference używany jest w 100% zrecyklowany papier FSC (FSC-C001869). Do kartek dodawane są koperty, oczywiście również z z 100% recyklingowanego papieru oraz biodegradowalna folia/opakowanie ze skrobi kukurydzianej. Innymi słowy, aby powstała kartka Little Difference żadne dodatkowe drzewo nie musiało być ścięte.
 
Dlaczego warto kupować kartki Little Difference?

Oprócz tego, że mają bardzo wyjątkowy i ciekawy wygląd, to jeszcze mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Oznacza to, że im więcej kartek Little Difference sprzedamy, tym bardziej przysłużymy się planecie. Cudowanie, prawda :-)?

Kartki Little Difference znajdziecie TUTAJ.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium