Marki Pandy Wandy: Mokosh 0
Marki Pandy Wandy: Mokosh

Mokosh Cosmetics to polska marka, która produkuje wyjątkowe kosmetyki naturalne, które ujmują jakością i doborem surowców, konsystencją i zapachem. Receptury produktów Mokosh są owocem wspólnej pracy technologów i kosmetologów, dlatego tak dobrze odpowiadają realnym potrzebom Klientów.

Kosmetyki Mokosh nie zawierają szkodliwych substancji, SLS-ów, PEG-ów, parabenów, pochodnych ropy naftowej (np. wazeliny, parafiny, czy silikonów). Mokosh dba także o środowisko, używa bezpiecznych opakowań, które można poddawać recyklingowi lub ponownie wykorzystać w domu. Kosmetyki Mokosh, tak samo jak surowce, z których są wytwarzane nie są testowane na zwierzętach. 

Wywiad z MOKOSH

Kto i gdzie tworzy Mokosh?

MOKOSH to nie tylko firma, producent naturalnych kosmetyków, eksporter, czy organizacja zaangażowana w sprawy ekologii. MOKOSH to przede wszystkim Zespół zaangażowanych pasjonatów, ludzi którzy kochają swoją pracę i szanują się nawzajem. Produkty MOKOSH są wytwarzane w podwarszawskiej siedzibie marki dzięki czemu na półki sklepów trafiają świeże partie kosmetyków o niezmiennie wysokiej jakości.

Jak zrodził się pomysł stworzenia Mokosh?

Firmę założyły szwagierka i bratowa: Ania Didiuk (kosmetolog i szkoleniowiec profesjonalnych gabinetów i SPA) oraz Ania Rutkowska-Didiuk (psycholog i praktyk biznesu, z zamiłowania fotograf), które postanowiły połączyć swoje doświadczenie i wiedzę z zakresu holistycznej pielęgnacji oraz tworzenia strategii biznesu na poczet własnej marki kosmetyków naturalnych, a tych na rynku brakowało.

Skąd wziął się pomysł na nazwę?

Sama nazwa marki pochodzi od starosłowiańskiej bogini Mokosz, która w pradawnych wierzeniach była patronką ziemi, urodzaju, wody i opiekunką spraw kobiecych.

Czym różni się asortyment MOKOSH od innych marek dostępnych na rynku?

Specyfiką produktów MOKOSH jest minimalny skład wyrobów (czasem tylko jeden komponent) oraz wysoka jakość surowców. Jednak MOKOSH to nie tylko kosmetyki naturalne, ale też pewna filozofia życia. W DNA firmy wpisany jest powrót do natury i korzystanie z jej dobrodziejstw w codziennej pielęgnacji. Ważnym aspektem dla Twórców marki jest ochrona środowiska i szerokie promowanie działań proekologicznych.

Jaki jest Wasz ulubiony kosmetyk?

To zależy od sezonu. Latem wybieramy balsam brązujący do ciała i twarzy, a zimą masła i oleje które odpowiednio chronią naszą skórę. Jesteśmy dumni z kosmetyków do pielęgnacji twarzy, po które sięgamy przez cały rok.

Jakie są Wasze ulubione naturalne składniki?

Kochamy ekstrakty i wszystkie składniki aktywne. To one potwierdzają działanie kosmetyku i nigdy ich nie żałujemy - zawsze są wysoko w składzie. W kolekcji MOKOSH icon tworzą również zapach produktów, który zmienia się na skórze jak perfumy. Wanilia, tymianek, jaśmin czy róża uaktywniają się fazami i na każdej skórze pachną odrobinę inaczej - wyjątkowo.

Jak nachętniej odpoczywacie?

To zależy od dnia ale odpoczynek możemy podzielić na 2 możliwości:
1. W gronie bliskich i przyjaciół, bo oni dodają nam siły i wspólnie dzielimy się energią.
2. W zaciszu własnej łazienki, podczas kąpieli z olejkami eterycznymi MOKOSH i w otoczeniu sojowych świec sygnowanych logiem naszej marki.

Jakim motto kieruje się Mokosh na co dzień?

Naturalnie każdego dnia - to hasło przyświeca nam od samego początku. Jest widoczne naszej siedzibie i wiąże się nie tylko z pielęgnacją, ale również świadomym stylem życia.

Czego możemy spodziewać się od Was w przyszłości?

Wielu nowości, ale przede wszystkim dużego rozwoju i promocji polskiej marki na rynkach międzynarodowych. Będziemy dużo mówić o ekologii i edukować w tym zakresie siebie i naszych odbiorców. Nieustannie szukamy lepszych rozwiązań dla naszego ciała, ducha i otoczenia jakim jest nasza planeta.
Pamiętajmy, że #ZiemiaToDom, w którym wszyscy mieszkamy. Zadbajmy o porządek. :)

Jakie kosmetyki MOKOSH znajdziecie w naszym asortymencie?

  • Wyjątkowe kosmetyki z serii ICON:

[product id="1708, 1709, 1710"]

  • Kosmetyki do twarzy:

[product id="1718, 1722, 1721"] 

  • Balsamy do ciała:

[product id="1716, 1715, 1714"] 

  • Idealne na prezent:

[product id="1723, 1805, 1804"] 

Zdecydowanie zachęcamy do wypróbowania wyjątkowych kosmetyków MOKOSH, które otrzymały już wiele nagród i zdobyły tysiące wiernych fanów.  

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium