Najbardziej świąteczny i życzliwy Kalendarz Adwentowy 0
Najbardziej świąteczny i życzliwy Kalendarz Adwentowy

Wszyscy uwielbiają kalendarze adwentowe, dzięki którym możemy odliczać dni do Bożego Narodzenia. Większość dzieci i dorosłych uwielbia je ze względu na codzienne niespodzianki, które mogą znaleźć w kalendarzu. Natomiast trzeba przyznać, że taki kalendarz to najcześciej kolejnych 24 niepotrzebnych przedmiotów/zabawek lub słodyczy o koszmarnym składzie.

Dlatego mamy dla Was zupełnie nowy pomysł. Pomysł ten nie tylko sprawi radość Tobie i obdarownym, ale także będzie cudowną lekcją życzliwości dla Twoich maluchów podczas świątecznego sezonu. Jest to odwrócony kalendarz adwentowy! Kalendarz, który codziennie, przez 24 dni, tworzycie razem, aby na samym końcu podarować go osobie, którego go najbardziej potrzebuje. 

Co to jest odwrócony kalendarz adwentowy?

Odwrócone kalendarze adwentowe sprawiają, że wypełniasz je każdego dnia artykułami spożywczymi lub ubraniami, które można następnie zabrać do banku żywności lub organizacji charytatywnej, aby pomóc tym, którzy mają mniej szczęścia i cierpią w okresie świątecznym.

a box split into numbered sections

To nie tylko zabawa dla całej rodziny, od tworzenia samej struktury kalendarza adwentowego do wybierania produktów, ale ważniejsze jest lekcja dla siebie i dzieci, jak ważne jest pomaganie innym i patrzenie na świat z szerszej perspektywy niż tylko z wygodnej kanapy naszego domu szerszego obrazu w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Co zbierać do odwróconego kalendarza adwentowego?

Większość organizacji charytatywnych zbiera po prostu pieniądze, ale jest wiele organizacji i fundacji, które zbierają również przedmioty, takie jak ubrania, przybory toaletowe, zabawki, jedzenie, itp. Oto kilka sugestii, jak wypełnić ten wyjątkowo życzliwy kalendarz adwentowy:

Jak stworzyć swój własny, odwrócony kalendarz adwentowy?

Tworzenie własnego kalendarza adwentowego jest naprawdę super turbo łatwe i przyjemne i wystarczy wykonać 5 prostych kroków, aby rozpocząć tę cudowną tradycję ze swoimi dziećmi.

  1. Zdecyduj, co będziesz zbierać do kalendarza
  2. Wybierz coś, co będzie Twoim kalandarzem adwentowym, czyli miejscem, gdzie będziesz wkładać upominki. Może to być coś naprawdę łatwego, na przykład kosz lub karton, lub też możesz zrobić indywidualne kieszenie na każdy dzień za pomocą pasków z tektury. 
  3. Od 1.12 zacznij wkładać po 1 prezencie. Mogą to być rzeczy nowe ze sklepu lub niezniszczone rzeczy z Twojego domu (np ubrania, zabawki czy książki).
  4. 24.12 (lub kilka dni wcześniej) idzicie z całą rodziną zanieść prezenty do wybranej organizacji.
  5. Poświęć trochę czasu swoim maluchom, wyobrażając sobie, komu mogłeś pomóc, rozpoczynając tę specjalną tradycję i poproś wszystkich, aby znaleźli powód, dla którego mają szczęście w te święta.

Gdzie przekazać swój odwrócony kalendarz adwentowy?

Jest mnóstwo organizacji charytatywnych, które przyjmują prezenty w czasie świąt Bożego Narodzenia i organizują je dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują. Najlepiej jednak skontaktować się wcześniej z lokalnym oddziałem organizacji charytatywnych, aby sprawdzić, czy zabiorą Twoje produkty, a może mają inne produkty, których szczególnie potrzebują. 

A decorated box full of household items and food

Czy w tym roku próbujesz odwrócić tradycję kalendarza adwentowego? My na pewno :-)

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl