Razem lepiej, czyli 10 pomysłów jak pomóc w tych wyjątkowych okolicznościach 0
Razem lepiej, czyli jak pomóc lokalnej społeczności w tych wyjątkowych okolicznościach

Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy działać życzliwie, dbać o siebie i innych oraz wspierać naszą lokalną społeczność i firmy.

Martwisz się, że półki w supermarkecie są lub będą puste albo zastanawiasz się jak dotrzeć do sklepu w czasie kwarantanny? Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele opcji dostawy, które eliminują pośredników i dostarczają Twoje ulubione produkty prosto od rolnika lub producenta do Twoich drzwi!

Chcielibyśmy się również z Wami podzielić pomysłami jak pomóc sobie i innymi w tych bardzo wyjątkowym okresie, kiedy niektórzy z nas muszą siedzieć w domu, a nie chcą, niektórzy muszą z domu wychodzić, a się boją, a duża część z nas się zastanawia jak przetrwa ten czas, bo ich praca lub firma przestały (teraz) funkcjonować. 

1. Skorzystaj z lokalnych usług dostawy produktów

W większych miasta, ale i w tych mniejszych czasami, funkcjonują lokalni dostawcy, którzy rozwożą swoje produkty "pod drzwi". Dzięki takim zakupom Ty możesz #zostańwdomu, ale zarazem wspierasz lokalne firmy, które dostarczą Ci lokalnie wyprodukowane czy wyhodowane produkty. Polecamy skorzystać

Cała Polska

  • Lokalny Rolnik KLIK - skupia obecnie 95394 rodzin w 147 grupach w Polsce

Warszawa

Kraków

  • Paczka od rolnika KLIK

Jeśli znacie i polecacie innych dostawców, to dajcie znać w komentarzach! 

2. Kupuj bezpośrednio u producenta / hodowcy

Chcesz kupić kaszkę dla dziecka, masło orzechowe czy olej - zamiast wybierać wersję z supermarketu, spróbuj dać szansę lokalnym produktom i kupuj bezpośrednio od producenta. Ja na przykład lubię kaszki Czary Mamy marki Helpa KLIK), masła i pasty orzechowe od Krukam KLIK) czy dobrej jakości oleje tłoczone na świeżo od Olini KLIK

To samo dotyczy ubrań czy dodatków. Zamiast kupować słabej jakości rzeczy w "sieciówkach", które swoją produkcję mają w Azji często w wątpliwych warunkach, wybierz lokalnych producentów. Jeśli szukasz sukienek, zobacz Risk Made in Warsaw KLIK, t-shirtów zobaczy Tyszert KLIK, kurtek dla dzieci zobaczy Bobby's KLIK czy uniwersalnych ubrań dla dzieci to zobacz MyBasic KLIK.  

3. Oddaj krew

Akcje poboru krwi m.in. w szkołach zostały odwołane. Coraz mniej osób przychodzi do centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Tymczasem w szpitalach pojawia się coraz więcej osób. I potrzeba krwi. Stąd apel do wszystkich zdrowych ludzi o pomoc.

Pamiętajmy, że jednorazowo pobierana jest najczęściej jedna jednostka krwi pełnej, czyli 450 ml. Oddawanie krwi nie powoduje żadnych efektów ubocznych ani uzależnienia. By się nią podzielić, nie jest wymagana znajomość grupy krwi. Potencjalny dawca krwi jest poddawany kontroli medycznej, a grupa krwi jest ustalana po pobraniu. Zobacz gdzie możesz oddać krew KLIK

4. Pomóż (starszemu) sąsiadowi

Jeśli masz dookoła sieibie starszych sąsiadów lub osoby objęte kwarantanną warto telefonicznie albo przez drzwi zapytać czy nie potrzebują pomoc albo po prostu dać znać, że pamiętasz o nich i że "będzie dobrze". Możesz również znaleźć na Facebooku grupę "Widzialna Reka" w Twoim mieście, aby dowiedzieć się kto jeszcze potrzebuje pomocy.

5. Zamień e-maila na Skype/Facetime lub przynajmniej telefon

Ponieważ wiele osób pracuje w domu lub musi zostać w domu, zamiast wysyłać wiadomości e-mail lub SMS-y, wybierz rozmowę wideo lub przynajmniej telefon. Taki kontakt pozwala na dużo bogatsze doświadczenie interpersonalne oraz (może?) nie doprowadzi nas do szaleństwa będąc zamkniętym całymi dniami w domu. 

I tak, wiem, że w domu może być bałagan, a dzieci mogą w każdej chwili wskoczyć na kolana, ale śmiech to to, czego najbardziej teraz potrzebujemy, więc nie bójcie się być ludźmi :-)

 

6. Weź do siebie psa / kota

Ponieważ spędzamy więcej czasu w domu, może wyprowadzisz psa sąsiada, który nie może wychodzić WARSZAWA KWARANTANNA - kryzysowa opieka nad zwierzętami albo weźmiesz do siebie tymczasowo jakiegoś zwierzaka, który czeka na swój nowy dom? Psiaki i kociaki, które szukają tymczasowych opiekunów znajdziesz np. tutaj.

7. Zamień offline na online

Chodziłeś na lekcje jogi, zumby czy angielskiego? Zadzwoń do swoich nauczycieli / szkół czy nie mają opcji lekcji przez Skype'a czy kurs online? My skorzystaliśmy np. z konsultacji wideo z fizjoterapeutą dziecięcym w Instytucie Terapii Dzielny Miś KLIK

8. Skorzystaj z opcji dostawy ulubionej restauracji czy kawiarnii

Jeśli masz swoją ulubioną restauracje, to sprawdź czy nie mają teraz opcji dowozu do domu? Pamiętaj tylko, aby kurier zostawił jedzenie pod drzwiami, a Ty umyj ręce jak tylko odpakujesz i wyrzucisz opakowanie do kosza. 

9. Zarezerwuj wizytę na przyszłość

Jeśli masz ulubionego fryzjera, to może kupisz teraz voucher na usługi za miesiąc? To samo dotyczy masażu, depilacji czy innych usług, które teraz nie mogą być realizowane, a i tak będziesz ich potrzebował w przyszłości. 

10. Podziel się śmiechem 🙂

Nie zapominaj, że humor może być świetnym mechanizmem radzenia sobie ze stresem. Pozytywne żarty i dowcipne rozmowy mogą sprawić, że poczujesz się lepiej. Innym ważnym aspektem humoru jest to, że pomaga nam patrzeć na tę samą sytuację na różne sposoby.

Dbajmy o siebie wszyscy!

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl