Ryczka.pl, czyli cuda z papieru 0
Polskie Marki: Ryczka.pl, czyli cuda z papieru

Washpapa - wytrzymały i elastyczny papier do szycia. 

Jak on to robi? Przecież to tylko papier ...a jednak ☺ Można go nadrukowywać, laminować, pokrywać folią a także grawerować, wypalać wypalarką oraz tłoczyć. W skrócie to ekologiczny papier wielozadaniowy.

Washpapa nie odkształca się w wodzie, nie odbarwia ani nie rozpuszcza. Dzięki tym właściwościom papier ten jest używany przez wielu producentów jeansów do produkcji metek. Washpapa [washable paper] znalazł zastosowanie w modzie oraz dekoratorstwie. Stanowi doskonały materiał do produkcji opakowań, pudełek i ozdób oraz okładek książek, notesów i kalendarzy. 

Powstają z niego również damskie torebki, plecaki oraz biodrówki – i te właśnie ekologiczne produkty szyte są w małej poznańskiej pracowni 100% hand made.

Papier Eko-logiczny

Zawarty w washpapie lateks jest syntetyczny i nie zawiera żywicy na bazie mocznika. W swoim składzie nie zawiera żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Również dzięki temu papier ten nazywany jest skórą dla wegan. Dlaczego?

  • bo to papier, który wyglądem i w dotyku przypomina skórę
  • przy jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych składników pochodzenia zwierzęcego
  • latex, używany w procesie produkcji, jest syntetyczny

Papier otrzymał certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 – który jest symbolem gwarancji przebadania tekstyliów pod kątem obecności substancji szkodliwych. Wydawany jest przez niezależny instytut badawczy OEKO-TEX® posiadający profesjonalne laboratoria na całym świecie, w których przeprowadzane są szczegółowe badania wyrobów włókienniczych. Kryteria badań przeprowadzanych przez instytut OEKO-TEX® są takie same na całym świecie, a certyfikowane produkty coraz częściej możemy spotkać w ogólnodostępnej sprzedaży.

Washpapa posiada Ceryfikat FSC (FOREST STEWARDSHIP COUNCIL) – przyznawany drzewnym produktom leśnym, takim jak meble, papier, pokrycia podłogowe, okna, drzwi, instrumenty muzyczne oraz bezdrzewnym produktom pochodzenia leśnego, takim jak syrop klonowy, kauczuk czy orzechy brazylijskie. Zakres działania certyfikatu obejmuje tylko pierwszy etap łańcucha produkcji – pozyskiwanie surowca. Główne kryteria FSC obejmują takie aspekty jak: ochrona przed nielegalnym użytkowaniem i zabudową terenów leśnych, zapewnienie prawa do użytkowania zasobów leśnych ludności tubylczej i społecznościom lokalnym, ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pracowników lasów, ochrona rzadkich i zagrożonych gatunków oraz ich siedlisk, ograniczenie korzystania z chemicznych środków ochrony roślin (zwłaszcza z pestycydów), nawozów sztucznych oraz środków kontroli biologicznej, zakaz stosowania organizmów modyfikowanych genetycznie, ścisła kontrola i monitoring stosowania gatunków obcego pochodzenia, zachowanie lub poprawa stanu lasów o szczególnej wartości ochronnej, zakaz tworzenia nowych plantacji kosztem lasów naturalnych i półnaturalnych.

Washpapa jest produkowana na terenie Europy, z poszanowaniem praw człowieka.

O projekcie RYCZKA

Projekt RYCZKA zrodził się z potrzeby połączenia ekologii i designu. Ekologiczne damskie torebki, plecaki oraz biodrówki, szyte z metalicznego papieru Washpapa- 100% celuloza oraz matowe, wegańskie shooperki ze STREFY WEGAN ,w zgodzie z zasadą #zerowaste oraz #vegefrienldy. Obok tych torebek nie sposób przejść obojętnie!

Są w 100% przyjazne środowisku, stworzone z myślą o ludziach żyjących zgodne ze stylem #ecofriendlyliving. Akcesoria wykonane z washpapy wyglądają nowocześnie, naturalnie i ekologicznie.

Papier Washpapa jest trwały i elastyczny, jednak w trakcie projektowania produktów oraz w momencie ich wykonania (szycia, klejenia itd) należy pamiętać, iż to jest papier - składający się z długich włókien celulozy wzmocnionych lateksem - przez co jest bardzo wytrzymały - ale to nadal papier, który może ulec rozdarciu – nie uda nam się w torbie z papieru zrobić zakupów z Ikei- nawet jak pofarbujemy go na niebiesko ☺ Wilgotna Washpapa jest dużo bardziej wytrzymała aniżeli sucha. Warto wykorzystać to w trakcie szycia i wywijać właśnie na mokro - gdyż wtedy dużo trudniej ją rozerwać. Szycie z Washpapy nie należy jednak do najłatwiejszych, jeden ,,nadprogramowy,, ruch igłą i mamy dziurkę która już nie zniknie.

Ten ecofriendly alternatywny papier, z którego uszyte są shooperki wegańskie BigBag Wege z kolekcji Ryczki charakteryzuje się tym, że można go prać.

Zakupy #zerowaste z Ryczką?

Należy słusznie zaznaczyć, że znoszona torebka z papieru może dostać nowe życie w naszym domu i posłużyć jako np. doniczka dla kwiatów (niektóre modele posiadają podszewkę wodoodporną), kosz na gazety lub drewno przy kominku, piórnik na markery/kredki itp., worek na brudne pranie czy nawet pojemnik na "tentegesy" ;-)

Oferta Ryczki charakteryzuje się możliwością zadruku torebek i plecaków oryginalnym, dedykowanym rysunkiem na zamówienie.

Jest to idealna alternatywa dla osób, które chcą pozostać ekologiczne, ale zarazem być modne i oryginalne.

Zainspiruj się ryczkowym lookbookiem 

Cała oferta z 10% zniżką na hasło: PANDAWANDA (promocja ważna do 31.12.2020) na www.ryczka.pl

  

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium