2021 w Panda Wanda, czyli podsumowanie 2021 0
2021 w Panda Wanda, czyli podsumowanie 2021

Kolejny rok działania Pandy Wandy za nami, więc pora na podsumowanie tego, co wydarzyło się w 2021 roku, bo było tego niemało. Mijający rok nie był dla nas łatwy, ale próbowaliśmy wycisnąć z niego, co się da, wprowadzać zmiany i nowości, odpowiadać na Wasze potrzeby, a przede wszystkim po raz kolejny zostawić po sobie pozytywny ślad. 

Regularne wsparcie dla wybranych organizacji

Lubimy długoterminowe związki oraz projekty, w których wygrywają dwie strony. Dlatego bardzo lubimy produkty “kupujesz-pomagasz”, czyli wy kupujecie super produkty, a my przekazujemy część pieniędzy ze sprzedaży na określony cel. Dzięki Waszemu zaufaniu mogliśmy dzięki temu zasadzić 11317 nowych drzew oraz przekazać w sumie 5680 zł dla organizacji, które na co dzień zajmują się dobrem. 

 • 11317 nowych drzew za wysłane zamówienia i sprzedaż produktów Tremi. Taka liczba drzew pozwoli na offset ok 244 ton CO2 w przeciągu 40 lat oraz zapewni 111 dni pracy. A w sumie zasadziliśmy już 26 529 drzew wspólnie z Eden Reforestation Project. Więcej o współpracy możecie przeczytać tutaj.
 • 1437 zł ze sprzedaży produktów do higieny intymnej przekazaliśmy fundacji Akcja Menstruacja, która walczy z ubóstwem menstruacyjnym. To dla nas bardzo ważna współpraca, bo bardzo wspieramy cały segment ekologicznych środków do higieny intymnej. Do września przekazywaliśmy 5 zł z każdego sprzedanego kubeczka, ale w ostatnim kwartale zmieniliśmy mechanikę na 1 zł z każdego produktu, aby zwiększyć nasz wpływ i zaangażowanie.
 • 5824 kg uratowanego jedzenia przez Banki Żywności dzięki przekazaniu 728 zł ze sprzedaży naszych wielorazowych woreczków na chleb i warzywa.
 • 2213 zł ze sprzedaży ręczników Osushka przekazaliśmy Fundacji MARE, która dba o nasze morze. Wiemy, że nasze ręczniki są super produktem (wpadnijcie przeczytać opinie o nich), więc tym bardziej nas cieszy, że dodatkowo jeszcze chronią Morze Bałtyckie.
 • 805 zł ze sprzedaży miski z ręcznie malowaną tęczą dla fundacji Kampania Przeciw Homofobii, która przeciwdziała przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Miska była naszą główną bohaterką w czerwcu, czyli podczas Miesiąca Dumy, a wtedy przekazywaliśmy aż 50% z jej sprzedaży!
 • 497 zł ze sprzedaży naszych eko-misek z kokosa dla organizacji Otwarte Klatki, która pomaga hodowlanym zwierzętom. To nasza najstarsza współpraca, która trwa od początku działania Pandy Wandy, więc jest nam szczególnie bliska. 

Wyjątkowe akcje i wydarzenia, które wydarzyły się w 2021

Oprócz naszej regularnej pomocy,, bierzemy też udział, bądź sami inicjujemy dodatkowe akcje, żeby jeszcze zwiększyć nasz pozytywny wpływ. Dzięki takim dodatkowym działaniom przekazaliśmy kolejne 6175 złotych na wybrane inicjatywy. Jak przebiegał ten rok:

 • Styczeń jak zawsze był pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem udało nam się przekazać 1200 zł z licytacji naszych produktów na Allegro
 • W lutym przesłaliśmy 300 kubeczków menstruacyjnych fundacji Akcja Menstruacja, która przekazała je najbardziej potrzebującym w ramach akcji #okrespoMOCY. W Polsce mamy wiele osób, których dotyczy problem ubóstwa menstruacyjnego, którego rozwiązaniem może być kubeczek menstruacyjny. Akcja Menstruacja zdecydowała się zorganizować zbiórkę na zakup 150 kubeczków dla potrzebujących, a my obiecaliśmy, że za każdy kubeczek sfinansowany podczas zrzutki, my damy jeden od siebie. Zbiórka bardzo się powiodła i udało się uzbierać kwotę na zakup 300 kubeczków, więc my przekazaliśmy 300 od siebie. To była do tej pory nasza największa pomoc i jestem z niej bardzo dumna.
 • W marcu nie mogliśmy przejść obojętnie obok Dnia Kobiet. Ale zamiast oferować czekoladki, cukiereczki czy ciasteczka, to przekazaliśmy 475 zł Fundacji Centrum Praw Kobiet, która walczy o zdrowie psychiczne, fizyczne i bezpieczeństwo kobiet. Niestety, zjawisko przemocy wobec kobiet dalej istnieje. W Polsce co 3 kobieta doświadczyła przemocy fizycznej ze strony partnera. Panda Wanda, założona i prowadzona przez kobiety, nie może przejść obok tego obojętnie. Za każde zamówienie złożone 8.03 obiecaliśmy CPK 5 zł, a że zamówień było 95, to przekazaliśmy 475 zł, które będzie można przeznaczyć na:
  • 15 spotkań pierwszego kontaktu (30 zł kosztuje jedno spotkanie)
  • 10 noclegów w schronisku dla kobiet (47 zł kosztuje jedna noc)
  • 5 pakietów prawno -psychologicznych (85 zł kosztuje pomoc prawna i psychologiczna)
 • W kwietniu i maju, dzięki współpracy z Fundacją Kwietną, rozdaliśmy 1000 mieszanek nasion na nanołączki, dla wszystkich którzy chcieli ukwiecić swoje balkony i ogródki. Łączki te nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim są wsparciem dla pszczół i innych owadów. Więcej o łączkach możecie przeczytać tutaj
 • Pozostając w temacie pszczół, to z okazji Światowego Dnia Pszczół powiększyliśmy naszą rodzinę adoptowanych pszczół i mamy ich już 1000! Pszczołom szkodzą przede pestycydy, zmiany klimatu oraz mało urozmaicony krajobraz terenów rolniczych. Aby dbać o pszczoły na co dzień w naszym asortymencie wszystkie produkty są 100% wegańskie, co oznacza, że nie zabieramy pszczołom ani miodu, ani wosku czy pyłku pszczelego, które często używane są w produkcji np. kosmetyków czy woskowijek. Pszczoły regularnie adoptujemy w ramach akcji Greenpeace Adoptuj Pszczołę.
 • Lipiec, jak co roku, przebiegał pod znakiem kampanii #LipiecBezPlastiku. W tym roku, zamiast promocji, dodawaliśmy do zamówień (dla chętnych oczywiście) darmowe produkty zerowaste, aby zainspirować eko-nawyki. W sumie rozdaliśmy ponad 350 produktów #bezplastiku.
 • We wrześniu, w ramach naszej akcji "Eko-książka dla przedszkolaka" przekazaliśmy wybranym 5 przedszkolom ponad 50 książek, aby wspierać edukację ekologiczną.Głęboko wierzę, że edukacja od najmłodszych lat przynosi dużo lepsze efekty niż zmiana nawyków “na starość”.
 • Październik u nas jak zawsze jest różowy. Ale w tym roku, z czego jestem niesamowicie dumna, wprowadziliśmy przepiękny limitowany zestaw Biustopozytywny, który ma przypominać, żeby dbać o siebie, a dodatkowo 10 zł ze sprzedaży każdego zestawu zostało przekazanych dla fundacji Wsparcie na Starcie, która uczy od najmłodszych lat jak dbać o siebie. 

Zmiany w sklepie i ofercie

Oczywiście żadnego tego wsparcia i pomocy powyżej nie byłoby, gdyby nie Wasze zamówienia, zakupy i wsparcie, dlatego stale rozwijamy naszą ofertę i ulepszamy, co możemy.

 • Polskie manufaktury mają u nas zawsze pierwszeństwo. W 2021 wprowadziliśmy do oferty 13 nowych polskich marek, a w sumie mamy ich już ponad 68 w ofercie.
 • Oprócz polskich produktów stale rozglądamy się za eko-perełkami, których nie ma w innych sklepach. W 2021 udało nam się wprowadzić kilka unikalnych w Polsce marek: You & Oil (litewskie mieszanki olejków eterycznych), Aloha Sense (naturalne perfumy), No Out (estońskie środki czystości w tabletkach), Anneko (szwedzkie kompostowalne ściereczki kuchenne), Le Papier (pomadki w papierowym opakowaniu), Waves (100% naturalne japonki), Beleaf (portfele i torby z liści), Tremi&Green Smile (torby przedłużające świeżość chleba) oraz etyczne, ale dostępne cenowo majtki menstruacyjny Love Luna.
 • Z wielką dumą również udało nam się stworzyć naszą własną markę ekologicznych, ale i estetycznych produktów do ciała i domu Tremi. Obecnie mamy już w ofercie ponad 30 różnych produktów, a za sprzedaż każdego sadzimy 1 drzewo.
 • W lipcu zmieniliśmy również zasady działania programu lojalnościowego. Teraz za każdy zakupiony produkt otrzymuje się punkty, które można wymienić na (pełnowartościowe) produkty ze sklepu. Przez pierwsze pół roku działania programu skorzystało z niego już ponad 400 osób!
 • Również w lipcu uruchomiliśmy usługę PayPo, czyli płatności do 30 dni od złożenia zamówienia oraz przesyłki zagraniczne.

Edukacja i wydarzenia

Oprócz pomocy materialnej, również bardzo ważna jest dla mnie edukacja i pomoc przy zmianie nawyków czy proste podpowiedzi jak żyć bardziej eko na co dzień. Oprócz brania udziału w takich wydarzeniach jak Veganuary czy Godzina dla Ziemi, sami również tworzy edukacyjne treści.

 • Roślinnie Raz Dziennie to nasza inicjatywa, aby przynajmniej raz dziennie zjeść roślinny posiłek. Inicjatywę zaczęliśmy już 2 lata temu, ale w 2021 akcja nabrała wiatru w żagle. Do każdego zamówienia dodajemy pięknie zilustrowane przepisy na dania wegańskie oraz stworzyliśmy profil na Instagramie i FB, gdzie regularnie dzielimy się wiedzą, poradami i roślinnymi przepisami.
 • Ekomenstrucja to nasze najmłodsze dziecko. Na razie to profil na Instagramie i FB, gdzie promujemy o ekologicznych produktach menstruacyjnych najlepszych marek, dzielimy się wiedzą o menstruacji oraz wspieramy ruch dbania o siebie. 

Wyróżnienia

Pomoc i wsparcie ludzi i organizacji daje dużo motywacji, ale bardzo miło jest również zostać docenionym i wyróżnionym, tym bardziej, gdy wyróżniającym są renomowane portale jak Czytamy Etykiety. W lutym odbył się kolejny Plebiscyt Czytamy etykiety, a my byliśmy nominowani w kategorii "Drogeria Internetowa 2020".

W listopadzie natomiast zostaliśmy laureatami rankingu eGazele Biznesu organizowanego przez Puls Biznesu. 

Podsumowanie

Jak widzicie - dużo się działo w 2021, ale w 2022 wchodzimy z nowymi markami, nowymi produktami, a nawet nowymi kategoriami, które myślę, że Was zaskoczą! 

Jeśli macie jakieś komentarze lub sugestie to jestem do Waszej dyspozycji ewa@pandawanda.pl 

Niezmiennie dziękuję, że jesteście z nami i zmieniacie z nami świat na lepszy. 

Ewa Samek & ekipa Pandy Wandy

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium