Dziękujemy za 2019, czyli podsumowanie roku 0
Dziękujemy za 2019, czyli podsumowanie roku

Pod koniec 2018 narodziła się Panda, której dano na imię Wanda. Wanda postanowiła, że zmieni świat na lepszy poprzez stworzenie miejsca, gdzie będzie oferować wyłącznie etyczne produkty sprzedawane w odpowiedzialny sposób. I jak postanowiła, tak zrobiła! Pierwszy rok naszej działalności był dla nas zupełnie wyjątkowy, a to, co udało nam się razem osiągnąć przerosło nasze oczekiwania.

3968 zasadzonych drzew 

Od 1 września 2019 we współpracy z organizacją Eden Reforestation Project sadzimy 1 drzewo za każde złożone przez Was zamówienie. Dlaczego zdecydowaliśmy się sadzić drzewa? Ponieważ wysyłamy wszystko bez plastiku, jesteśmy świadomi ilości zużytego papieru, który używamy przy realizacji zamówień. Chcąc wprowadzić jakąś równowagę w systemie postanowiliśmy realnie przyczynić się do tego, aby drzew było na świecie więcej i dlatego za każde zamówienie zobowiązaliśmy się przeznaczyć środki na zasadzenie 1 nowego drzewa. 

W 2019 dzięki Waszym zamówieniom udało nam się zasadzić 3968 nowych drzew. A jeśli chcecie przeczytać więcej o fundacji czy projekcie, to wpadajcie TUTAJ.

3000zł dla wybranych organizacji

Oprócz sadzenia drzew od początku przez cały rok 2019 wspieramy wybrane organizacje, które na codzień pomagają tym słabszym. Wsparcia udzielamy na różne sposoby:

  • poprzez przekazywanie 5% ze sprzedaży naszych produktów. Obecnie mamy 2 takie produkty: miskę z kokosa (5% dla Otwartych Klatek) oraz ekologiczny notatnik Mayuki (5% dla WWF):

[product id="825, 1483"] 

W 2019 przekazaliśmy ponad 3000zł dla powyższych organizacji. 

Teraz Polska - 22 nowe polskie manufaktury

Bardzo nam zależy na wspieraniu lokalnych marek i biznesów, dlatego polskie manufaktury mają u nas zawsze pierwszeństwo przed zagranicznymi o ile ich produkty są wegańskie, z naturalnym składem i preferencyjnie w ekologicznych opakowaniach. Po takiej selekcji wprowadziliśmy w 2019 do oferty 22 polskie marki:

O części z nich możecie przeczytać również na naszym blogu: Klareko, Mokosh, Shy Deer

Pakowanie bez plastiku

Nie kupiliśmy ani grama plastiku do pakowania przesyłek, nie wysłaliśmy ani jeden plastikowej próbki czy reklamowej ulotki. U nas nie musicie się zgadzać na żaden specjalny regulamin, zaznaczać specjalnej "ekologicznej" opcji czy prosić o to w komentarzach, bo, czy tego chcecie czy nie, wszystkie przesyłki są u nas pakowane bez plastiku (a jak dokładnie, to możecie przeczytać poniżej):

Pudełka fasonowe - używamy pudełek fasonowych, gdyż nie musimy ich zaklejać taśmą pakową. Są mocne i wytrzymałe, dlatego marzymy o tym, abyście dali każdemu pudełku drugie, trzecie, czy nawet czwarte życie!
Taśma papierowa - jeśli jest potrzeba użycia taśmy, to używamy wyłącznie ekologicznej taśmy papierowej, która w 100% podlega recyklingowi.

Wypełnienie - stosujemy wyłącznie papier do owinięcia tych najbardziej wrażliwych produktów i/lub biodegradowalne "chrupki". Papier nadaje się do recyklingu, ale zanim go wyrzucicie, to zastanówcie się czy czasem nie możecie go użyć ponownie?

Uwaga: Czasami możecie niektóre produkty zobaczyć opakowane w folię. Dzieje się tak wtedy, gdy hurtownie/producenci przesłali produkty do nas w ten sposób. Wtedy folii nie ściągamy, a przesyłamy ją dalej. 

E-Faktura - nie znajdziesz w przesyłce od nas faktury. Natomiast znajdziesz ją w swojej skrzynce e-mailowej. Drukowanie faktury jest nie tylko nie ekologiczne, ale i najczęściej nieefektywne, bo faktura zawsze trafi w to miejsce, o którym zapomnimy. 

6000 nasion

Ci z Was, którzy u nas zamawiali przesyłki wiedzą, że w paczce od nas nie znajdziecie żadnej reklamowej ulotki, ale za to znajdziecie tam specjalną ulotkę, która ma w sobie nasionka do zasadzenia. W tym roku wysłaliśmy ponad 6000 takich ulotek i ze zdjęć, które od Was dostaliśmy wiem, że niektóre nasionka przekształciły się w dosyć pokaźne roślinki. 

Tony zaoszczędzonego plastiku

Dzięki Waszym zakupom i odpowiedzialnym wyborom w 2019 udało nam się wspólnie zaoszczędzić planecie ponad:

Lokalne i globalne inicjatywy

Bardzo chętnie uczestniczyliśmy również w lokalnych, ale i światowych inicjatywach bliskich naszemu sercu. W 2019 były to m.in. akcje:

  • Veganuary - globalna inicjatywa zachęcająca do spróbowania weganizmu w styczniu
  • ABC Less Waste - lokalna inicjatywa ucząca młodzież nawyków less waste,
  • Eko Aeżak Miesiąca organizacji AEGEE - unfudnowanie nagród w konkursie na najbardziej eko zachowanie,
  • Specjalne rabaty w związku z globalną akcją Plastic Free July
  • Restaurant Week Polska - edycja Kwiecień 2019 o niemarnowaniu jedzenia,
  • Wsparcie promocji książki Arety Szpury Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety,
  • Specjalne rabaty dla kooperatyw

Napisali o nas

Było nam również bardzo miło, gdy można było o nas przeczytać m.in.: 

 

Za to wszystko chcieliśmy Wam BARDZO podziękować, bo tylko razem możemy zmienić świat na lepszy 💚

Ewa Samek, założycielka Pandy Wandy

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl